Sting se vrací ke kořenům rocku i do ČR

Ostrava - V ostravské ČEZ Aréně dnes večer po 15 letech vystoupí britský zpěvák Sting. V rámci turné Back To Bass vystoupí s pětičlennou doprovodnou kapelou. Vystoupení se podle plánu zpěváka má vrátit ke kořenům rockové hudby, a proto je zbaveno všech nadstavbových doplňků.

Zdroj: Deutsche Grammophon Autor: Felix Broede

„Tentokrát budou chybět efekty i doprovodné sbory a hosté. Bude to jen Sting se skvělou kapelou, kterou tvoří jeho dvorní kytarista Dominic Miller, bubeník Vinnie Colaiuta, klávesista David Sancious, houslista Peter Tickell a zpěvačka Jo Lawry,“ řekla za pořadatele Petra Svěráková.

Světové turné Back To Bass získalo skvělé recenze v Severní Americe, Evropě a jižní Africe. Jeho současná část začala 7. listopadu ve Štrasburku a pokračovala koncerty ve Francii a na Slovensku. Po České republice se anglický zpěvák zastaví i v Polsku.

Video Reportáž Petra Viziny
video

Reportáž Petra Viziny

V Česku Sting vystupoval několikrát. Jen jednou ale zavítal do Ostravy. Sting už letos v ČR vystoupil dvakrát, pokaždé v Praze. V únoru si jeho koncert v Kongresovém centru nenechalo ujít 3 000 lidí a v červnu ve vysočanské O2 areně 13 000 posluchačů.

Šedesátiletý Sting, vlastním jménem Gordon Sumner, stál nejprve v roce 1977 u zrodu slavné kapely The Police, první sólové album vydal o osm let později. Za svou kariéru prodal téměř 100 milionů alb jako sólový umělec a získal deset cen Grammy, Zlatý glóbus, cenu Emmy a tři nominace na Oscara.

Naposledy vydal titul Sting: 25 Years, který vyšel 26. září 2011. Tato kolekce zachycuje poprvé v historii jak největší hity, tak i rarity ze Stingovy dlouholeté sólové kariéry.