Anna Netrebková poprvé v Praze

Praha - Slavná sopranistka Anna Netrebková dnes večer poprvé zazpívá před českým publikem. Ve Smetanově síni Obecního domu ztvární titulní roli v koncertním provedení romantické opery Jolanta od Petra Iljiče Čajkovského. Rakouská sopranistka ruského původu již několik let patří ke světově nejžádanějším operním pěvcům, její pražský koncert byl dlouho dopředu vyprodán.

Fanoušky i hudební kritiky po celém světě Netrebková okouzluje svým zajímavým hlasem, vypracovanou pěveckou technikou i hereckým nadáním. Praha je součástí jejího evropského turné, do konce listopadu ji čeká ještě Essen a Vídeň. Operní hvězdu doprovodí Slovinská filharmonie a francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Anna Netrebko a Rolando Villazón ve filmovém zpracování Pucciniho opery La Bohéme
Zdroj: ČT24

Netrebková je podle odborníků fenoménem, který v současnosti po umělecké i mediální stránce nemá mezi pěvkyněmi konkurenci. Svou popularitu si vydobyla i díky přímým přenosům z newyorské Metropolitní opery do kin. Za více než deset let své kariéry se objevila snad ve všech významných koncertních sálech a operních scénách na světě.