Tak do tance, mládeži! Přihlaste se do Eurovision Young Dancers

Praha - Věnujete se tanci, jste mladí, máte talent a dost odvahy ho ukázat? Pak by příležitostí pro nastartování vaší mezinárodní kariéry mohla být soutěž Eurovision Young Dancers 2013, kterou podporují evropské veřejnoprávní televize, včetně ČT.

Soutěž je určena sólovým tanečníkům ve věku 16 až 21 let. Vítáni jsou tanečníci s profesionální baletní průpravou, kteří mohou tančit vše, od klasického baletu přes různé formy moderního tance až po breakdance.

Eurovision Young Dancers 2013JAK SOUTĚŽIT? Do 20. prosince 2012 vyplňte přihlášku a zašlete ji do České televize. Přihlášku, e-mailovou adresu, na niž ji máte adresovat, i podrobnější infomace o soutěži najdete na této stránce.


Národní kolo se uskuteční 18. ledna v pražském divadle Ponec. Vzejdou z něho dva semifinalisté, kterým Česká televize natočí záznam jejich vystoupení. Jednoho z nich poté vybere komise odborníků z pořádající EBU (European Broadcasting Union) jako finalistu reprezentujícího Českou republiku.

Eurovision Young Dancers je bienále, koná se tedy jednou za dva roky. Finále 2013 hostí v červnu polský Gdaňsk. Čtrnáct tanečníků z celé Evropy se utká před televizními kamerami v sólovém tanci a v choreografii speciálně vytvořené pro tuto příležitost.

Předchozím vítězem soutěže v Oslu v roce 2011 se stal Daniel Modou Sarr z Norska, který před profesionální mezinárodní porotou předvedl své umění zahrnující jazz, moderní tanec a hip hop.