Už 50 let vystrkujou jazyk a pořád skvěle

New York - Kameny se dovalily do newyorského Brooklynu, aby oslavily 50 let od svého založení. K nostalgii během koncertu přispělo i promítání záběrů ze začátků kapely, kdy byli všichni její členové ještě mladíky. Podle fanoušků nebyl na hudebnících, kterým je v průměru přes 68 let, jejich věk vůbec znát. Vůbec poprvé hráli Stouni, kteří patřili mezi přátele prezidenta Václava Havla, v New Yorku v roce 1964.

Jagger během vystoupení zavzpomínal na první vystoupení skupiny v New Yorku v roce 1964. „Krabice mléka tehdy stála jen čtvrťák a lístky na Rolling Stones? K tomu se nechci vyjadřovat,“ řekl v narážce na současnou cenu lístků, z nichž i ty nejlevnější stály několik stovek dolarů.

Proč to ještě děláte? Díky vám!

„Lidé se ptají: Proč to ještě děláte? Proč jezdíte na další turné, proč se vracíte?“ řekl fanouškům během koncertu devětašedesátiletý frontman kapely Mick Jagger. „Vy jste ten důvod, proč to děláme. Díky vám za to, že kupujete naše nahrávky a přicházíte na naše koncerty posledních 50 let.“


V úplně zaplněné hale Barclays zahráli třiadvacet ze svých hitů včetně Brown Sugar nebo závěrečnou Satisfaction. Velkým fanouškem Rolling Stones byl mimo jiné i Václav Havel, který se významně zasloužil o jejich vůbec první koncert u nás.

Pražský koncert se stal jedinečnou událostí, zvláště proto, že Stouny musel k příjezdu přemlouvat samotný prezident Havel. Na Strahov se nakonec 18. srpna 1990 hrnul stotisícový dav a Vladimír Mišík, který dělal kapele předskokana, byl tak nervózní, že si vzal jen prázdný futrál bez kytary.

Video Koncert Rolling Stones
video

Koncert Rolling Stones

Příští vystoupení čeká Rolling Stones 12. prosince, kdy spolu s dalšími velikány světové hudby, jako Paulem McCartneym nebo Brucem Springsteenem, zahrají v Madison Square Garden na charitativním koncertu pro oběti superbouře Sandy.