Stará dobrá Freda: Sekretářka Beatles vypráví, jak to bylo

Londýn - Fredě Kellyové záviděly svého času miliony dívek po celém světě; byla totiž osobní sekretářkou Beatles. Se slavnými Brouky zažila za jedenáct let dobré i to zlé. Na oboje vzpomíná v dokumentu Ryana Whitea Good Ol' Freda.

Video Sekretářka Beatles
video

Sekretářka Beatles

Jedenáct let pracovala pro nejslavnější kapelu všech dob. Když Beatles Fredu Kellyovou najali, bylo jí čerstvých sedmnáct let. Brouci byli pouze lokální kapela z Liverpoolu a ona nebyla než stydlivá teenagerka. Tehdy netušili, jak daleko spolu můžou dojít.

„Moje domácí adresa byla adresou fanklubu. Byla jsem velmi naivní,“ vzpomíná Freda Kellyová na šílenství, které brzy propuklo a zavalilo její být dárky a milostnými psaníčky.

Obětavá dívka v pozadí, o které veřejnost mnoho nevěděla, s Brouky absolvovala všechny zkoušky, turné i večírky. A senzacechtivý tisk ji s chlapci s kapely spojoval více, než byla pravda. „Šla jsem někam ven s Paulem, někdo nás viděl a ihned se říkalo, že se vezmeme. Paul to potom musel popřít,“ vypráví Freda.

Pořád jsem fanynka Beatles

Po Lennonově výroku, že Beatles jsou populárnější než Ježíš, už nešlo jenom o útoky poblázněných fanynek. Proti kapele se zvedla vlna odporu a Kellyová uvažovala o policejní ochraně. Ačkoliv v té době natáčela svá nejlepší alba, skupina se začala klížit. Kellyová pomalý rozklad kapely vnímala jako rozpad rodiny.

Ve filmu Good Ol'Freda Kellyová poprvé za padesát let vypráví kompletní příběh. Jeden z mála dokumentů s podporou živých členů Beatles a s původní hudbou nabízí zasvěcený pohled do nitra zbožňované kapely, která změnila svět moderní hudby.

Freda Kellyová stále pracuje jako sekretářka; nyní v právní firmě. Práce je sice obdobná, nabízí však nesouměřitelně méně zábavy, zájmu, radosti i zklamání. Nicméně některé věci se již nezmění: „Pořád jsem fanynka Beatles,“ usmívá se Good Ol'Freda.

Podívejte se na stránky filmu. A na upoutávku: