Black Sabbath se vrací do Prahy. Téměř kompletní

Praha – Heavymetalová legenda Black Sabbath se vrací do Česka. Večer v pražské O2 areně představí písně z nového alba s názvem 13, které vyšlo v červnu. Na světové turné vyrazili téměř v kompletní původní sestavě, kterou tvoří zpěvák Ozzy Osbourne, kytarista Tony Iommi a baskytarista Terry „Geezer“ Butler. Chybí však bubeník Bill Ward.

Black Sabbath nahradí svým fanouškům zklamání z loňského roku, kdy kvůli vážné nemoci kytaristy Iommiho svůj koncert zrušili. Nakonec dorazil alespoň démonický frontman Ozzy, kterého české publikum natolik potěšilo, že se rozhodl vrátit i se slavnou kapelou.

Black Sabbath v O2 areně představí nové a úspěšné album s názvem 13, které společně s Ozzym Osbournem natočili po dlouhých pětatřiceti letech. Osbourne se od Sabbathů odtrhl v roce 1978, kdy začal svou sólovou dráhu.

Warda nahradil Brad Wilk

Kapela Black Sabbath patří k nejúspěšnějším hardrockovým formacím všech dob. Osbourne ji založil s baskytaristou Buttlerem, kytaristou Iommim a bubeníkem Wardem koncem šedesátých let v Birminghamu. Ward se však později s kapelou rozhádal. Za bicími ho nahradil Brad Wilk z Rage Against the Machine.

Video Black Sabbath se chystají do Prahy
video

Black Sabbath se chystají do Prahy

Skupina má za sebou nejen úspěšnou hudební kariéru, ale také řadu rockerských excesů, které byly vydatně podporovány alkoholem a drogami. Osbourne poprvé v Česku vystoupil již roku 1995, od té doby před tuzemskými fanoušky zpíval ještě několikrát.