Zrajeme jako víno, říká Lucie před začátkem turné

Ostrava - Jedna z nejpopulárnějších českých skupin Lucie vyráží po devítileté přestávce na koncertní turné. Přípravy, které muzikanti se svým týmem zahájili už před rokem a čtvrt, vyvrcholily včera v Ostravě velkou generálkou. Jedna zkouška byla neveřejná, druhá veřejná a pozvání dostaly také děti z dětských domovů.

Video Skupina Lucie se v Ostravě připravuje na turné
video

Skupina Lucie se v Ostravě připravuje na turné

„Myslím, že je to naše největší turné. Výprava je obrovská, takže se učíme, aby nás to někde nepřekouslo nebo nepřeřízlo,“ řekl zpěvák a bubeník Lucie David Koller.

Skupina si vybrala pro generálku Ostravu mimo jiné proto, že první koncert bude v pondělí v Košicích na Slovensku, kam je to z Ostravy blíž než z Prahy. Odtamtud bude postupovat zpět na západ přes Ostravu. Turné uzavře vystoupením na letním festivalu Rock for People v Hradci Králové.

V Ostravě muzikanti odehrají oproti původnímu plánu dva koncerty, protože první byl rychle vyprodaný. Největší ostravská hala ČEZ Aréna byla pro generálku vhodná i proto, že pro ozvučení si Lucie vybrala ostravského zvukaře Martina Dudu. Na podobě show se dále podepsali režiséři Jan Zajíček a Tomáš Mašín, kteří připravili také videoprojekce a různé efekty, ohně a podobně. Představa Davida Kollera a jeho znovu nalezených spoluhráčů, se kterými se předtím nadlouho rozešel, byla přiblížit se stylu koncertů Stinga nebo U2.

Protože písničky Lucie jsou plné erotiky, je hlavním motivem žena. „Dívčí tvář nebo dívčí tělo je prvek, který se prolíná celou show,“ uvedl Tomáš Mašín. Hlavní barvy turné jsou modrá, bílá, černá a červená. Na programu budou všechny největší hity jako Medvídek, Oheň, Amerika a mnoho dalších, skupina se místy vrací i do úplných počátků. „Mám pocit, že nám to hraje líp než předtím. Mám z toho velmi dobrý pocit. Myslím si, že kapela zraje jako víno,“ prohlásil kytarista Robert Kodym.


Koncert trvá zhruba dvě hodiny, předkapelu si Lucie žádnou nevybrala, pouze ve dvou písních se přidá dívčí smyčcový kvartet. S Lucií si krátce zabubnuje syn Davida Kollera. Většina koncertů, které budou kromě Košic, Ostravy a Prahy také v Bratislavě a Brně, je téměř vyprodaných. „Jsou prakticky plné, ale na každý koncert ještě nějaké lístky jsou,“ ínformoval klávesista Michal Dvořák.

Skupina Lucie

Skupina Lucie vydala první singl v roce 1988. V následujících letech natočila sedm studiových alb - Lucie, In The Sky, Černý kočky mokrý žáby, Pohyby, Větší než malé množství lásky, Slunečnice, Dobrá kočka která nemlsá, dále dvě koncertní alba a jeden výběr hitů. Roku 2004 se skupina rozešla, v roce 2012 se opět sešla. Vedle Kollera a Kodyma tvoří hlavní sestavu basista P.B.Ch. a klávesista Michal Dvořák.