I Do It For You! Bryan Adams přivezl do Brna největší hity

Brno – Everything I Do, I Do It For You. Všechno, co dělám, dělám pro tebe. Světový hit, který si vysloužil i zápis do Guinnessovy knihy rekordů, byl jednou z mnoha písní, kterou kanadský zpěvák Bryan Adams zazpíval brněnskému publiku. Ve dvouhodinové show, kterou ve středu večer odehrál na brněnském Velodromu, zazněl výběr toho nejlepšího ze zpěvákovy téměř čtyřicetileté kariéry.

Video Bryan Adams koncertoval v Brně
video

Bryan Adams koncertoval v Brně

Stejné pódium jako pro Iron Maiden, ale místo heavy metalu hudba úplně jiného žánru. Tak vypadal středeční koncert krále rockových balad Bryana Adamse. Ve dvouhodinové show Brňanům zahrál svoje nejznámější skladby, včetně singlu I Do It for You. Ústřední píseň z filmu Robin Hood – Král zbojníků se stala nejen nejúspěšnější skladbou Bryana Adamse, ale největším hitem vůbec. Za to, že se sedmnáct týdnů držela na špičce americké hitparády, si vysloužila zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Bryan Adams v Česku poprvé vystoupil v roce 1999, od té doby tuzemskému publiku zazpíval ještě několikrát. V Brně ale vystoupil vůbec poprvé. Jeho koncert na brněnském Velodromu patřil ve městě k nejočekávanějším vystoupením letošního roku. Na závěr koncertu Bryan Adams své fanoušky potěšil hned čtyřmi přídavky.

Bryan Adams

Bryan Adamas Kanadský rodák Bryan Adams (* 5. listopadu 1959) je rockový zpěvák a kytarista. Mezi jeho nejznámější alba patří Reckless, 18 til I Die a Waking Up the Neighbours. Za své filmové písně byl několikrát nominován na Oscara i Zlatý globus. Právě filmové hity patří i mezi jeho nejslavnější – píseň (Everything I Do) I Do It for You z roku 1991 byla ústřední melodií filmu Robin Hood – Král zbojníků s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Dva roky nato se svými pěveckými kolegy Rodem Stewartem a Stingem nazpíval singl All for Love k filmu Tři mušketýři.