Ve vedení Českých aerolinií končí po pěti letech Jozef Sinčák

Po pěti letech ve vedení Českých aerolinií (ČSA) skončí předseda představenstva Jozef Sinčák. Uvedl to v pondělí server Zdopravy.cz. Sinčákovi v úterý 23. října končí pětileté funkční období člena představenstva. Po vzájemné dohodě s novým většinovým vlastníkem ČSA, firmou Travel Service, mu nebude prodlouženo, řekl serveru mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík.

Jozef Sinčák
Zdroj: ČTK/PR/Český aeroholding Autor: Petr Hejna

Nové členy do představenstva ČSA doplní podle mluvčího v nejbližší době valná hromada firmy. Sinčák byl ve vedení Českých aerolinií od října 2013. Nejprve působil jako ředitel pro obchod a marketing a od září 2014 byl předsedou představenstva firmy.

„Do konce roku bude pan Sinčák působit v ČSA jako konzultant a předávat agendu zvolenému nástupci. Společnost Travel Service jedná o dalším působení pana Sinčáka v připravované koncernové struktuře,“ uvedl mluvčí.

Sinčák do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. Předtím působil řadu let ve finančním sektoru – ING Investment Management a ČSOB.

Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více. 

Video  Jan Sůra z portálu Zdopravy.cz k odvolání Jozefa Sinčáka
video

Jan Sůra z portálu Zdopravy.cz k odvolání Jozefa Sinčáka