Australská obec fandí kryptoměnám. Virtuální platidla přijímají v desítkách obchodů

Agnes Water je sice jenom malá obec na australském venkově, přesto si dělá nárok na titul místa, které je nejvíc ze všech přátelské ke kryptoměnám. Možnost zaplatit různými druhy virtuálních měn tu nabízí hned tři desítky podniků včetně malých obchodů a kaváren.

Video Horizont ČT24
video

Horizont ČT24: Australské město otevřené kryptoměnám

Místní v Agnes Water neskrývají, že na začátku byla snaha zviditelnit půvabnou, ale často přehlíženou část australského venkova, a to obzvláště v těžké konkurenci vyhlášených pláží nedalekého Velkého bariérového útesu.

„Zaplatit můžete odkudkoliv ve světě a nemusíte myslet na směnné kurzy nebo riziko podvodu.“

Caleb Yeoh

ředitel TravelbyBit

Inspiraci nabídl malý start-up TravelbyBit. Ten nedávno na letišti v Brisbane otevřel první místo, kde s pomocí vlastních webových stránek převádí platby v kryptoměnách na australské dolary.

Majitelé bitcoinů jako lákavá cílová skupina 

Všiml si toho realitní agent z Agnes Water Gordon Christian. „Věřil jsem, že to je velký strategický posun pro nás jako město, abychom připoutali pozornost světa a dostali turisty od Velkého bariérového útesu,“ zmínil Christian.

Ranní kávu tu tak futuristicky ladění cestovatelé mohou zaplatit kryptoměnami jako bitcoin nebo ethereum.

Agnes se nyní pyšní cedulí, podle níž se jedná o první australskou obec, která fandí kryptoměnám. Kromě marketingu se za tím skrývá ještě jeden pragmatický kalkul. Přes velké výkyvy prošla nejznámější kryptoměna bitcoin v minulých letech obrovským vzestupem hodnoty. Majitelé bitcoinů se tak změnili v lákavou cílovou skupinu nejen pro hoteliéry a kavárníky z Agnes Water.