Servisní akce škodovek se dotkne celkem 192 tisíc aut. Část z nich je i v Česku

Aktualizace softwaru sedmistupňové převodovky DSG ve vozech Škody Auto se po celém světě dotkne 192 tisíc aut. V pondělí na věc upozornila ruská federální agentura s tím, že Škoda Auto tam svolává přes 40 tisíc automobilů. Akce zahrne i řidiče v České republice, kde se týká 3260 aut.

Video Studio ČT24
video

Škoda Auto svolá kvůli převodovce celosvětově 192 tisíc aut

Servis by měli navštívit majitelé modelů Fabia, Rapid, Roomster, Octavia, Superb a Yeti vyrobených od ledna 2013 do srpna 2015 se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Důvodem servisní akce je potenciální nesprávná funkce softwaru, která může vést k překročení únosného tlaku v hydraulickém systému převodovky.

V rámci akce bude v autech aktualizován chybný software. „Tato procedura netrvá déle než jednu hodinu a je pro všechny zákazníky zcela zdarma,“ řekl mluvčí automobilky Škoda Auto Vítězslav Pelc.

Podle něj chybná funkce softwaru nepředstavuje nebezpečí pro řidiče ani pasažéry a také nemůže vést k nouzovým situacím vozu. „Servisní opatření může být provedeno i v rámci pravidelné návštěvy servisu,“ dodal mluvčí.

Servisní akce se týká všech trhů, kde automobilka působí. Například v Rusku má navštívit servis přes 40 tisíc vozů Škody Auto.

Poslední roky dodává Škoda přes milion vozů

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 27 tisíc lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery.

V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům celosvětově 1 127 700 aut, třetí rok po sobě přes milion vozů.