Škoda Yeti vyjede na silnice v květnu, chystá se také kombi Superb

Praha - Sériová výroba nového českého vozu kategorie SUV Škoda Yeti má začít poslední květnový týden, krátce poté začne i prodej. Automobil se poprvé představí na autosalonu v Ženevě. Jako první o tom napsal deník Mladá fronta Dnes. Sportovně-užitkový vůz, o němž společnost Škoda Auto hovoří také jako o terénním autě, tak vstupuje na trh ve chvíli, kdy jeho výrobce neprožívá nejlepší období. Prodej vozidel SUV zažívá na celém světě výrazné propady. Lidé od vozů s velkou spotřebou přecházejí k menším, které jsou zároveň levnější.

Šéf prodeje Škody Auto Fred Kappler se prý ale špatných prodejů neobává. Na pařížském autosalonu řekl, že Yeti nebude čisté SUV, ale spíše jeho lehčí a menší verze, která by zákazníka mohla přilákat. „Nejedná se o žádnou velkou sériovou výrobu tohoto vozu. Tento vůz najde uplatnění na všech trzích,“ doplnil mluvčí společnosti Škoda Auto Jaroslav Černý.

Škoda Auto podle listu svým dodavatelům oznámila, že mohou počítat s výrobou až 55 tisíc aut ročně.

Očekávanou druhou novinkou Škody Auto je prodloužená verze Škoda Superb Combi. Podle automobilového publicisty Zdeňka Vacka lze předpokládat dobrý podej kombi Superb na základě dobrých zkušeností s prodejem stejné karosářské verze obdobného vozu Volkswagen Passat.

Škoda Cuperb Combi se má představit ve Frankfurtu, výroba má začít v září. Oba nové modely se budou vyrábět v rozšířeném závodě v Kvasinách na Rychnovsku.

Škoda Yeti
Škoda Yeti
Více fotek
  • Škoda Yeti autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/562/56114.jpg
  • Interiér vozu Škoda Yeti autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/562/56115.jpg