BMW svolá k opravě 350 tisíc vozů, jde i o Rolls-Royce

Mnichov – Německá automobilka BMW se přidala ke svým konkurentům a také svolává automobily k opravě. Jde celosvětově o 350 tisíc luxusních vozů. Mají problémy s brzdovým systémem. Opatření se týká i její superluxusní značky Rolls-Royce. Svolávané automobily jsou nicméně podle BMW i navzdory tomuto problému bezpečné. Kolika aut v Česku se případné svolávání týká, bude firma vědět zřejmě příští týden. K opravě nedávno svolávala vozy i největší světová automobilka Toyota Motor. Po celém světě k opravě svolala přes osm milionů automobilů kvůli problémům s nechtěným zrychlováním.

Nehody postiženým majitelům nejspíš nehrozí

Zhruba 348 tisíc majitelů značky BMW a 5 800 majitelů značky Rolls-Royce si budou muset zajet do servisu. Pospíchat prý ale nemusí. V souvislosti s problémem, který může vést ke snížení výkonu posilovače brzd, totiž zatím nebyly hlášeny žádné nehody nebo zranění.

Automobilka BMW je největším výrobcem luxusních automobilů na světě. Firma ve druhém čtvrtletí prudce zvýšila čistý zisk na 834 milionů eur (přes 20 miliard korun) ze 121 milionů eur před rokem. Její prodej stoupl o 12,5 procenta na 380 tisíc vozů. V celém letošním roce počítá BMW s nárůstem prodeje o zhruba deset procent na více než 1,4 milionu vozů.