Cenu veřejnosti Zlatá koruna letos získala GE Money Bank

Praha – Cenu veřejnosti Zlatá koruna 2011 získalo internetové bankovnictví Internet Banka společnosti GE Money Bank. Konto mBank mBusiness si letos odnáší Cenu podnikatelů. Obě ceny, spolu s dalšími oceněními udělovanými v soutěži Zlatá koruna, budou předány 2. června na tradičním galavečeru v TOP HOTELu Praha. Vítězové vzešli z výsledků hlasování, které bylo ukončeno 15. května.

Osobnímu účtu bank, mKontu, patří druhé místo v Ceně veřejnosti. Na třetí pozici se pak umístil produkt Nízká hyposplátka od Raiffeisen stavební spořitelny. V Ceně podnikatelů patří druhé místo GE Money Bank za Spořicí účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby a na třetím místě skončilo pojištění pro podnikatele JISTOTA od České pojišťovny.

„To, že naše Internet Banka vyhrála Cenu veřejnosti soutěže Zlatá koruna už potřetí za sebou, nám samozřejmě dělá velkou radost. Je to pro nás potvrzení, že důraz, který klademe na internetové bankovnictví, a směr, kterým jsme se na tomto poli vydali, je správný,“ prohlásil Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank.

„mBank dosáhla dobrých výsledků nejen díky kvalitě poskytovaných produktů a služeb, ale i díky nízkonákladové politice. První místo v Ceně podnikatelů je pro nás signálem, že i podnikatelé si zvykli využívat ke správě svých financí internet a stále více oceňují flexibilitu a pohodlí, které internetové bankovnictví nabízí,“ říká k výsledkům hlasování generální ředitel mBank Česká republika Janusz Mieloszyk.

Z pohledu hlasování veřejnosti byl letošní, devátý ročník soutěže Zlatá koruna o nejlepší finanční produkty roku opět výjimečný počtem účastníků. Hlasování se zúčastnilo 144 101 lidí a byl tak o 200 hlasů překonán loňský rekord. Rekordní byl i počet produktů, pro které lidé hlasovali. Letos bylo produktů 717, o 19 více než loni.

Výsledky hlasování:

Cena veřejnosti

1. Internet Banka / GE Money Bank, a.s.

2. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

3. Nízká hyposplátka / Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

4. Klasický spotřebitelský úvěr Cetelem / CETELEM ČR, a.s.

5. SERVIS 24 / Česká spořitelna, a.s.

6. 1. Povinné ručení Bez povinností s hlášením škody přes smartphone aplikaci / Česká pojišťovna, a.s.

7. Spořicí účet ING Konto / ING Bank N.V., organizační složka

8. Fio Běžný účet bez poplatků / Fio banka, a.s.

9. ČSOB InternetBanking 24 / Československá obchodní banka, a.s.

10. Internetové bankovnictví / Poštovní spořitelna

Cena podnikatelů

1. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

2. Spořicí účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby / GE Money Bank, a.s.

3. JISTOTA / Česká pojišťovna, a.s.

4. Fio Běžný účet bez poplatků - podnikatelský / Fio banka, a.s.

5. Konto Genius Business Active / GE Money Bank, a.s.

6. mBUSINESS eMAX / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

7. Era účet k podnikání / Poštovní spořitelna

8. Allianz Komplexní pojištění podnikatelů NOE Plus / Allianz pojišťovna, a.s.

9. Autoúvěr/Motoúvěr Cetelem pro podnikatele / CETELEM ČR, a.s.

10. Podnikatelské eKonto Premium / Raiffeisenbank, a.s.

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. V roce 2011 se koná již její 9. ročník. Od začátku soutěže v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. V 9. ročníku soutěžilo 77 finančních společností s 206 produkty.