AAA Auto stahuje akcie z burzy v Praze a Budapešti

Amsterodam - Mimořádná valná hromada skupiny autobazarů AAA Auto podle očekávání schválila stažení akcií z burzy v Praze a Budapešti a pověřila představenstvo jejich zpětným odkupem. Návrh podal zakladatel Anthony Denny, který aktuálně drží 77,6 procenta akcií. Oznámili to zástupci společnosti.

Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích ohlásil zakladatel společnosti Denny v polovině února. Krok souvisí s jeho záměrem prodat majoritní podíl firmy; strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do AAA jako do soukromé společnosti.

K odkupu zatím firma neoznámila žádné podrobnosti; sdělila pouze, že vlastníci budou moci akcie nabídnout od 8. dubna a výkup skončí 7. června. AAA Auto uvedla své akcie na trh v rámci primární emise v roce 2007.

Upisovací cena 28,1 procenta akcií se vyšplhala na 55,1 koruny za kus a Denny tak na rozvoj společnosti získal 1,1 miliardy korun. V současnosti se akcie společnosti obchodují kolem 24 korun a cena při odkupu by podle odhadů analytiků mohla být okolo 23 korun.

AAA Auto provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. Skupina loni zvýšila prodej o 15 procent na 51 400 aut a zdvojnásobila zisk na 22,3 milionu eur. Letos plánuje návrat na maďarský trh.