Policie po nočním pátrání našla na Plzeňsku zřícený letoun a dva mrtvé

Policie našla v pátek kolem deváté ranní u obce Petrovice u Měčína na Plzeňsku malé letadlo a dva mrtvé. Po pohřešovaném stroji, který vyslal nouzový GPS signál ve čtvrtek kolem půl deváté večer v okolí Žinkov, pátrala policie od noci. Do hledání se zapojila zhruba stovka lidí a také vrtulníky policie i armády. Sdělila to policejní mluvčí Martina Korandová.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech: Policisté našli po dvanácti hodinách zřícené letadlo

Na palubě letadla byla osmatřicetiletá žena a čtyřiašedesátiletý muž. „Příčinu nehody budeme zjišťovat ve spolupráci s odbornými znalci a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ dodala mluvčí.

Znalci na místo pádu stroje přijeli v pátek kolem poledne. Až skončí na místě s vyšetřováním, hasiči pomohou s vyzvednutím letadla z lesního terénu. Příčinu úmrtí určí u posádky letadla nařízená soudní pitva, řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Zatím neuvedla, kdo letadlo řídil, ani odkud letělo. Podle fotoreportéra ČTK havarované letadlo zůstalo částečně v polámaných větvích vzrostlých stromů, část trosek dopadla na zem.

Policisté našli pohřešované letadlo
Zdroj: ČTK
Autor: Miroslav Chaloupka

Nehoda se stala na pomezí okresů Klatovy a Plzeň-jih. Petrovice jsou vzdušnou čarou přibližně šest kilometrů od Žinkov, odkud se ve čtvrtek večer ozval nouzový signál.  Ladmanová v pátek pro ČTK upřesnila, že malé sportovní letadlo žádalo ve čtvrtek večer o možnost přistání na letišti Chaloupky u Klatov. Tam ale už nedoletělo. Poslední signál GPS byl zaznamenán u Vojovic nedaleko Žinkov na Plzeňsku. Letoun by tedy musel uletět přibližně patnáct kilometrů.

Pátrací akce začala ještě ve čtvrtek večer, v noci se ale letadlo najít nepodařilo. Kromě vrtulníků se do pátrání zapojila zhruba stovka lidí a také policisté z různých oddělení, mimo jiné i psovodi se psy. Vrak nakonec v pátek ráno našel vrtulník.