Šéf pražského oddělení vražd Mareš, spoluautor televizních Případů 1. oddělení, končí ve funkci

Šéf oddělení vražd pražského krajského policejního ředitelství Josef Mareš skončí k 30. listopadu ve funkci. Zprávu přinesl Deník N, kterému Mareš informaci potvrdil. Zatím není zřejmé, zda bude známý kriminalista pokračovat u policie na jiné pozici. 

Video Události
video

Mareš byl šéfem tzv. pražské mordparty 13 let

Z Marešova vyjádření vyplývá, že důvodem odchodu jsou špatné vztahy s nadřízenými. „Dnes pan ředitel rozhodl, že 30. 11. mi končí služební poměr. S ohledem na neobvyklou rychlost vyřízení mé žádosti a tím potvrzené vztahy vedení ke mně se k důvodům mého odchodu zatím raději vyjadřovat nebudu,“ uvedl Mareš.

Pražskou policii řídí někdejší šéf dopravních policistů Tomáš Lerch. V červenci nahradil Jana Ptáčka, který v čele ředitelství působil rok.

„Krátce po mém nástupu na pozici ředitele pražské policie mě pan plukovník Mareš při prvním setkání informoval o svém záměru ukončit po 30 letech služební poměr u Policie ČR. Podle jeho slov tento krok důkladně zvážil, což plně respektuji a považuji ho za osobní rozhodnutí pana plukovníka,“ vzkázal Lerch.

Doplnil, že Mareše si velmi váží jako zkušeného kriminalisty, a proto navrhl policejnímu prezidentovi, aby ho za jeho působení u policie ocenil.

Elitní kriminalista Mareš řešil na území hlavního města řadu i mediálně známých případů, například zmizení devítileté Aničky v pražské Troji nebo vraždu manželky Ivana Jonáka, majitele pražského klubu Discoland Sylvie.

Mareš je také spoluautorem scénáře kriminálního televizního seriálu Případy prvního oddělení, který divákům prostřednictvím kauz inspirovaných skutečnými událostmi popsal práci pražské „mordparty“.