Neděle byla nejteplejším dnem roku, rekordy padaly po celém Česku

Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den roku. Teplotní rekordy padly na 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě stanice rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974.

Video Události
video

Události: Teplotní rekordy padají, lidé vyrazili na zahrádky nebo sportovat

„Během odpoledne vystoupily teploty na většině území na devět až 13 stupňů, na řadě míst i nad 15 stupňů,“ uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Alespoň 16 stupňů Celsia pak vedle Neumětel naměřily stanice v Kašperských Horách, Stříbře, Třebařově, Jeseníku nebo Českých Budějovicích.

Padaly však i rekordy podstatně nižší. Na Labské boudě se teplota vyšplhala jen na 6,6 stupně Celsia, dosavadní maximum z roku 2017 ale bylo překonáno o pět stupňů. Na Lysé hoře má nový rekord hodnotu 9,6 stupně Celsia, v Úpici 9,7 stupně Celsia.

„Naopak v Doksanech se po celý den udržela mlha, a teplota se tak dostala jen slabě nad nulu,“ dodali meteorologové.

Rekordy padaly už třetí den v řadě: v pátek na Berounsku naměřili 15,5 stupně Celsia, v sobotu teplota na Karvinsku vyšplhala až k 17 stupňům Celsia.

Teplý by měl být i následující týden. V pondělí bude jasno až polojasno, nejvyšší teploty v Čechách a ve Slezsku vystoupají zhruba na 15 stupňů.