Místo Trojánka povede pražské policisty Jan Ptáček, dosud působil ve středních Čechách

Odcházejícího Miloše Trojánka nahradí od pátku v čele pražské policie Jan Ptáček. Dosud působil na středočeském policejním ředitelství jako náměstek. Trojánek odchází z metropole velet na Vysočinu.

Miloš Trojánek
Zdroj: ČTK Autor: Milan Petrovič

Jako o nástupci Miloše Trojánka se původně hovořilo o Luďku Procházkovi, který řídí policii v jižních Čechách. Nakonec se ale novým pražským policejním ředitelem stane od 1. června Jan Ptáček.

Mlučí policejního prezidia Jozef Bocán uvedl, že Jan Ptáček o přeložení na pražské krajské ředitelství sám požádal. „Pražská policie je bezpochyby jedno z nejzatíženějších krajských ředitelství. V letošním roce ji navíc čeká celá řada úkolů v souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československé republiky, proto jsem velmi rád, že bude plynule pokračovat v práci s kompletním vedením,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Budoucí pražský policejní ředitel Jan Ptáček (vpravo) se zástupci ŘVC a stavební firmy otevřeli v roce 2016 ochranné stání pro policejní plavidla.

Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš

Trojánek – který se v minulosti opakovaně zastal vyšetřovatele případu spojeného s farmou Čapí hnízdo, kde mezi obviněnými figuruje i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) – požádal policejního prezidenta o přeložení z Prahy v polovině května. Chce se vrátit do rodné Jihlavy.

Prezidiu přišla Trojánkova žádost vhod – Vysočina je dlouhodobě bez krajského ředitele. Policejní sbor tam vede Pavel Peňáz, který však zůstává náměstkem a řízením je pouze pověřen.