Další zranění z havarovaného autobusu míří domů

Čtyři lidé, kteří se zranili při havárii českého autobusu v Itálii, opouští nemocnici. S odkazem na asistenční službu pojišťovny Uniqa to uvedl majitel cestovní kanceláře Petr Majer. Pojišťovna pro zraněné vypravila sanitní vozy. Náhradní autobus s prvními 23 klienty v neděli v noci dorazil do Česka, v italských nemocnicích zůstává osm zraněných.

Havarovaný český autobus
Zdroj: ČT24/Twitter Autor: Tgr Rai Trentino

„Dvě sanitky už nabraly dva zraněné klienty a vrací se do ČR. Dvě další připravují transport na místě z nemocnice v Itálii. V úterý bude vypravena další sanitka a poveze dalšího pasažéra se zdravotním doprovodem,“ řekla mluvčí pojišťovny Uniqa Eva Svobodová. Většina zranění jsou podle ní středně těžká. Převládají zlomeniny žeber a končetin a úrazy páteřních obratlů.

Polovina ze čtyř desítek cestujících utrpěla při nehodě autobusu zranění, řidič zemřel. Příčinu nehody, k níž došlo v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem, budou vyšetřovatelé znát podle české konzulky Jany Karfíkové zhruba za týden.

Nehoda autobusu s českými turisty v Itálii
Zdroj: ČTK/PR
Autor: Giornale Alto Adige & Trentino/Studio Pellegrini - Cles

Autobus s řidičem byl podle Majera najatý od dopravní agentury. Cestovní kancelář ho využívala pravidelně bez jakýchkoli špatných zkušeností. Zástupci CK se také během dne setkají se zraněnými a s českou konzulkou.

Podle předchozích vyjádření Majera jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, popsal, že autobus jel se zařazeným druhým rychlostním stupněm. Při přeřazení na třetí stupeň se údajně něco stalo. Následně řidič vozidlo strhl do protisvahu. Italská média uvedla, že autobusu selhaly brzdy.

/*json*/{"map":{"lat":46.414630611973145,"lng":11.139418831371817,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":46.41241670018023,"lng":11.139278411865234,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/