Dva muži ukradli v Praze šperky za několik milionů korun

Diamanty, náhrdelníky a další šperky za několik milionů korun uloupila ve čtvrtek dopoledne dvojice mužů v obchodě v pražské Dlouhé ulici. Rusky a anglicky hovořící pachatelé při tom napadli a spoutali prodavačku. Policie je hledá, žádá o pomoc zejména provozovatele ubytovacích zařízení.

Dvojice podezřelá z loupeže šperků za miliony korun
Zdroj: Video pražské policie

Muži přišli do prodejny v Dlouhé ulici před otevírací dobou, jeden z nich o den dříve předstíral zájem o koupi šperku. Ve chvíli, kdy prodavačka připravila terminál pro bezhotovostní platbu, zaútočili na ni. Srazili ji na zem a odnesli do zázemí prodejny, kde ji spoutali takzvanými rychlopouty. Poté si vzali diamanty a šperky a odešli.

Pachatelé měli být ozbrojeni krátkou střelnou zbraní a byli velice luxusně a slušivě oblečeni, řekla policii prodavačka.

Informace o mužích podezřelých z loupeže mohou lidé telefonovat na tísňovou linku 158.

„V tomto směru apelujeme především na provozovatele hotelů a podobných ubytovacích zařízení v centru metropole. Je totiž důvodný předpoklad, že hledaní jsou cizinci, kteří přijeli do metropole s jediným cílem, tedy loupit, a takzvaně na otočku,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policie předpokládá, že se mohli ubytovat na jednu nebo dvě noci nedaleko místa činu.