V Brandýse nad Labem otevřeli novou železniční zastávku

Brandýs nad Labem - Zcela novou železniční zastávku Brandýs nas Labem - Zápská dnes oficiálně otevřeli na trase mezi Čelákovicemi a Neratovicemi. Zastávka je v provozu od konce května. Ve všední dny v ní zastaví 27 vlaků, o víkendu 24 spojů, využívat by ji měli především studenti.

„Potřeba zastávky v tom místě byla dlouhodobě vysledována,“ řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Vybudování zastávky na počátku iniciovalo město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. „Očekáváme, že nová zastávka výrazně zlepší dopravní obslužnost v místní části Brandýsa spolu s možností dopravy žáků do blízkých škol,“ uvedl starosta Ondřej Přenosil. To potvrdil i Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah (ČD). „Přesný odhad toho, kolik lidí bude zastávku využívat nemáme, mělo by však jít hlavně o desítky studentů z okolních škol,“ uvedl.

Dopravcem na této zastávce budou právě ČD. Jejich spoje začaly zastávku využívat ode dne zahájení zkušebního provozu. „Nečekali jsme na změnu jízdního řádu a vlaky začaly zastávku obsluhovat hned, jak to bylo možné. Pro cestující je také výhodou její zapojení do Pražské integrované dopravy s možností využívat třeba předplatní jízdenky platné pro vlaky i městskou dopravu,“ řekl ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Alois Kašpar.

Celkové náklady na vybudování zastávky byly 2,6 milionu korun. Z toho 2,1 milionu zaplatil Státní fond dopravní infrastruktury, zbytek uhradilo ze svého rozpočtu město.