Třináctiletý ve Francii chladnokrevně popravil devítileté dítě

Paříž - Ve Francii bylo zatčeno třináctileté dítě, které podle policie zastřelilo ve středu ve městě Mende na jihu země devítiletého chlapce. Zatčen byl také jeden nezletilec, který střelci pomáhal na místě činu zahladit stopy, uvedla místní prokuratura. Jedná se o další šokující vraždu ve Francii poté, co mladý Francouz nedávno ve jménu teroristické sítě al-Káida na jihu Francie chladnokrevně zastřelil sedm osob včetně tří malých dětí.

Třináctiletý chlapec podle vyšetřovatelů přistoupil v podvečer k mladistvé oběti a z dosud neznámých důvodů na ni vystřelil automatickou pistolí ráže 22 milimetrů. Přivolaní záchranáři se kulkou zasažené dítě snažili marně oživit, řekl bez dalšího upřesnění prokurátor Samuel Finielz.

Jedná se o další chladnokrevnou vraždu, která poutá pozornost veřejnosti. Minulý týden šlo o případ čtyř mladíků ve věku 15 až 17 let, kteří na západě země chladnokrevně zastřelili dvěma kulkami do hlavy kamaráda a spálili jeho tělo v lese. Chlapcům, kteří dosud neměli žádné problémy s justicí a k činu se ve čtvrtek večer vyšetřovatelům přiznali, hrozí až 20 let vězení.

Mladíci vraždili z obavy, že je kamarád udá za loupež, které se dopustili začátkem měsíce. V pondělí zavedli kamaráda na místo, které si předem vytipovali pro zamýšlenou „popravu“. Použili pistoli, kterou našli při loupeži. Střelili kamaráda dvakrát do zátylku a poté ho polili benzínem a zapálili. Každou ránu vypálil jiný mladík, upřesnila policie.

Vydáno pod