Za porno se školačkou z Břeclavi postih nebude; lhala o svém věku

Břeclav - Policie odloží případ školačky z Břeclavi, která natočila ve čtrnácti letech čtyři pornografické snímky. Nešlo totiž o trestný čin. Dívka, které bylo v době natáčení méně než 15 let, totiž lidem, kteří s ní scény točili, lhala. Tvrdila, že je jí více než 18 let. Celkem byly na internetu zveřejněny čtyři krátké filmy se školačkou. „Neuvedla pravdu o svém věku, a ostatní tak uvedla v omyl. Vyšetřování ukázalo, že se natáčení účastnila dobrovolně,“ doplnila mluvčí policie Kamila Haraštová. Dívka si tak patrně chtěla přivydělat.

Případ vyšetřovala břeclavská policie od května letošního roku, kdy se na veřejnost dostaly videofilmy, na kterých žákyni základní školy ve Slovácké ulici poznal spolužák. Zprávu o události si pak s ostatními začal předávat přes sociální síť Facebook, kde indicie našel i jeden z pracovníků školy. Podle ředitelky školy Ivy Jobánkové dívka v té době navštěvovala tamní devátou třídu a nikdy s ní nebyly žádné výchovné problémy. Podle spolužáků však od jisté doby chodila lépe oblékaná. „V tomto směru je to za mého působení na této škole první takový případ,“ prohlásila v květnu ředitelka.

Trestní oznámení přijal územní odbor Znojmo, kam se dívka po vypuknutí skandálu údajně přestěhovala se svojí rodinou. Za výrobu a jiné nakládání s dětskou pornografií hrozilo pachatelům až tři roky vězení. Pracovníci agentury, kteří stojí za výrobou pornografických filmů, se však od samého začátku bránili, že mají prohlášení dívky, že je jí 19 let. A dokonce i fotokopii občanky. Školačka prý dostala pouze 2 000 Kč.

Na internetu si sama našla „modelingovou“ agenturu, s jejímž vedoucím se domluvila na natočení porna. Muž se ale jistil - žádal, aby mu zaslala elektronicky snímek občanského průkazu. Dívka tak učinila, na průkazu ale přepsala datum svého narození, a to tak aby vše vypadalo, že je jí již více než 18 let.

2 minuty
Telefonát Elišky Bučinové
Zdroj: ČT24

Sexuologové varují, že taková zkušenost, ať už by k ní tak mladá dívka přistoupila dobrovolně, nebo byla donucena násilím, ji může poznamenat už na celý život. Předčasná sexuální vyspělost může ovlivnit její navazování normálního partnerského svazku, ale i vztah k dětem.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Na východě Česka se může tvořit ledovka, varují meteorologové

Ve východní polovině Česka hrozí od středečního odpoledne při mrznoucím dešti ledovka. Zejména v částech Pardubického a Olomouckého kraje se může tvořit i ve čtvrtek dopoledne. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Při ledovce je podle meteorologů potřeba počítat s problémy v dopravě, opatrní by měli být také chodci.
včeraAktualizovánopřed 10 hhodinami

Předávali si mě jako ošatku, popsal muž záchranu z jeskyně

Jedno špatné došlápnutí v jeskyni Svážná studna v Moravském krasu o víkendu stačilo k tomu, že si zkušený speleolog a také dobrovolný hasič Václav Adamec vyzkoušel fungování záchranného systému z druhé strany. Vysvobodit se ho se zlomenou holení v neděli podařilo po více než dvaceti hodinách. Adamec se nyní zotavuje a o zkušenosti vypráví: „Ani na chvíli nešla úvaha, že bych se nahoru nedostal.“
před 10 hhodinami

Záchranky měly loni nejvíc výjezdů za patnáct let, evidují i nadužívání služby

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) loni v Česku vyjela k více než 1,2 milionu případů. Česká televize to zjistila od ZZS jednotlivých krajů. Podle dat Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP) jde o nejvyšší počet za posledních patnáct let. Kromě akutních stavů dál evidují záchranáři také nadužívání služby. Jako příklady uvádějí zveličování závažnosti potíží, volání kvůli dlouhodobým potížím, snahu pacienta dostat se rychleji na urgentní příjem nebo i náhradu za nedostupného praktického lékaře.
před 16 hhodinami

Stát musí kvůli hluku ze silnice zaplatit muži odškodnění

Stát musí Liboru Dolákovi z Brna-Bosonoh zaplatit 150 tisíc korun jako odškodnění za to, že musel kvůli rozhodnutí jihomoravské krajské hygienické stanice snášet zvýšený hluk z dopravy. Hygienici totiž v roce 2016 vydali pro silnici druhé třídy, která vede paralelně s dálnicí D1 na okraji Brna, hlukovou výjimku. Brněnský soud ji ale o dva roky později jako nezákonnou zrušil.
před 16 hhodinami

Středoškoláci se budou ve Vysokém Mýtě učit zvládat krizové situace za volantem

Na autodromu ve Vysokém Mýtě odstartoval v Česku ojedinělý pilotní projekt zaměřený na zvládání krizových situací za volantem. Dopravní odborníci ho připravili pro nejmladší řidiče ze středních škol. Projekt kombinuje teoretickou výuku, praktický výcvik na polygonu, výuku první pomoci pomocí virtuální reality a měření reakční doby na simulátorech.
před 21 hhodinami

Silná ledovka zkomplikovala dopravu

Silná ledovka zkomplikovala železniční i silniční dopravu na řadě míst po celém Česku. Ve středních Čechách ráno nejezdila velká část příměstských a regionálních autobusových linek, zrušeny byly i některé dálkové spoje. Pražské letiště fungovalo několik hodin v omezeném provozu. Ledovka se někde udržela až do odpoledních hodin, hlavně na severu a severovýchodě republiky hrozí i ve středu a ve čtvrtek.
13. 1. 2026Aktualizováno13. 1. 2026

Úrazy kvůli ledovce plnily urgentní příjmy

Pacienti s úrazy po pádech na ledu plnili v úterý urgentní příjmy a chirurgické ambulance pražských nemocnic. Urgentní příjem FN Motol a Homolka byl dopoledne kvůli lidem s úrazy na ledu maximálně vytížen. Ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) i na Bulovce bylo pacientů proti normálu asi o polovinu víc. Nejčastějšími úrazy byly zlomeniny končetin, ale také zranění hlavy či zad. Někteří pacienti s komplikovanými zlomeninami vyžadujícími operaci museli být hospitalizovaní.
13. 1. 2026Aktualizováno13. 1. 2026

Dřív mezi lidi bez domova patřil. Teď jim muž v Plzni pomáhá, popsali Reportéři ČT

V Česku žijí podle nejrůznějších odhadů desítky tisíc bezdomovců. Nelichotivou statistiku se v posledních třech letech pokouší zvrátit plzeňský magistrát. Navázal proto spolupráci se sociálním spolkem K srdci a biskupstvím plzeňským. Zhruba pět set bezdomovců, kteří v západočeské metropoli žijí, tak může získat brigádu a z výdělku si zaplatit alespoň dočasné bydlení v tamních ubytovnách. Díky práci pro plzeňskou městskou policii se do „běžného“ života podařilo z ulice vrátit třiapadesátiletému Romanovi. Nyní pomáhá právě lidem bez domova, mezi něž dřív sám patřil. O jeho příběhu natáčel pro Reportéry ČT David Vondráček.
13. 1. 2026
Načítání...