Středočeský kraj prodává nemocnici, Mělník má zájem

Mělník - Město Mělník má zájem o místní nemocnici, kterou jako jednu z jedenácti nabízí k prodeji nebo pronájmu Středočeský kraj. Mělnické zastupitele přiměly k rozhodnutí obavy z nejistoty, co by se mohlo stát, kdyby koupil nemocnici někdo jiný. Myslí si, že by se region bez takové nemocnice neobešel. Jestli ji město opravdu získá, rozhodne až výběrové řízení.

Radnice tají, kolik chce za nemocnici nabídnout, podle místostarosty Zdeňka Koudelky ale počítá s tím, že bude dávat peníze i na její provoz. Další místostarosta Jaromír Kovářík (ODS) však upozorňuje: „Rozpočet města, který je vyrovnaný, ale nepočítá s nějakými enormními výdaji.”

Středočeský kraj nedá při výběrovém řízení městu žádnou výhodu, vyhraje nejlepší projekt. „Chceme se na všechny zájemce dívat stejným způsobem, měřit stejným metrem, rozhodovat bude skutečně kvalita nabídky,” potvrzuje rozhodnutí mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Prvořadým zájmem Mělníka je zachovat všeobecnost nemocnice, tedy co největší rozsah služeb. Ať už získá nemocnici kdokoli, bude se muset rozhodnout, co dělat s nedostavěnými operačními sály. Budova je v nedokončeném stavu už 16 let a zdravotníci jí neřeknou jinak než gabčíkovo. Dostavba je velmi drahá: „Ta stavební část kolem 100 miliónů a 100 miliónů přibližně vybavení,” uvádí Jan Galský. Výsledek výběrového řízení slibuje kraj vyhlásit do dubna.