Silné bouřky postihly Vysočinu, voda zalila sklepy

Velké Meziříčí (Žďársko) – Na dvě desítky výjezdů způsobených průtržemi mračen zaznamenali dnes večer hasiči z Vysočiny. Ve většině případů museli na Havlíčkobrodsku čerpat vodu ze sklepů. V Chotěboři zastavila voda provoz v Riegerově ulici, řekla mluvčí hasičů z Vysočiny Petra Musilová. Také oblast kolem Velkého Meziříčí dnes vpodvečer zasáhly silné bouřky doprovázené krupobitím. V postižených lokalitách se nedá vyloučit rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst. Silné srážky ztížily také provoz na dálnici D1.

„Momentálně už by ale ulice měla být opět v provozu. Nahromaděnou vodu se nám podařilo odstranit,“ uvedla kolem 21:30. Hasiči zasahovali na Havlíčkobrodsku kvůli průtrži mračen od 19:45. Podle Musilové se však situace už uklidňuje. „Nikoho jsme nemuseli evakuovat a nikdo nebyl zraněn,“ řekla mluvčí. V některých sklepích však stálo po silném dešti až metr vody, dodala Musilová. Bouřky a krupobití u Velkého Meziříčí doprovázel také nárazový vítr. Ten v některých místech dosahoval síly až 20 metrů za vteřinu.

Na dálnici D1 mezi 150. a 180. kilometrem ve směru na Brno musela auta přizpůsobit jízdu vrstvě vody na silnici. V tuto chvíli už silně prší také v Brně. Hasiči zatím v souvislosti s deštěm ale vyjíždět nemuseli.

Telefonát Radovana Daňka (zdroj: ČT24)