Řidič tramvaje, která se v Praze srazila s jinou, měl pozitivní test na pervitin

Po sobotní srážce tramvají v Praze měl jeden z řidičů pozitivní test na přítomnost drogy. Je podezřelý z trestného činu, za nějž hrozí až tři roky vězení.

V pražských Strašnicích v ulici V Olšinách se v sobotu před polednem srazily dvě tramvaje. Nehoda si vyžádala pět lehce zraněných, kteří utrpěli pohmožděniny. Sanitky odvezly čtyři ženy a jednoho muže do nemocnice. Uvedla to mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana měl jeden z řidičů pozitivní test na drogy. „Test dekoval přítomnost amfetaminu a metamfetaminu,“ uvedl mluvčí. Řidič je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil při výkonu povolání. V případě odsouzení za to hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. V Česku se pro metamfetamin užívá název pervitin.

Nehoda se stala v ulici V Olšinách mezi ulicemi Průběžná a Pod Rapidem krátce po 11:15. Podle mluvčí bylo původně hlášeno, že na místě jsou jedno nebo dvě zranění. „Nakonec si na pohmožděniny v důsledku pádu stěžovalo více lidí, celkem jich záchranáři ošetřili pět, čtyři ženy a jednoho muže,“ sdělila Poštová. S lehkými zraněními byli tři lidé převezeni do vinohradské nemocnice a dva do nemocnice na Karlově náměstí, dodala.

Tramvaje v místě nejezdily zhruba půl hodiny, dopravní podnik tam zavedl náhradní autobusovou linku. Provoz byl pak obnoven v 11:46, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku.