Na Černé hoře dnes začala lyžařská sezona

Severní Čechy - Lyžařská sezona na českých horách právě začala. První vlek spustili v Krkonoších - na Černé hoře v Janských Lázních. Sjezdovky v dalších zimních střediscích zatím zůstávají uzavřené.

Sjezdovka Anděl na Černé hoře po sedmi měsících opět ožila. První lyžaře letošní sezóny mohla přivítat díky technice, která na svahu vytvořila až třiceticentimetrovou sněhovou pokrývku, a to v délce 300 metrů. „V tuhletu chvíli lyžujeme ve výšce 1150–1260 metrů nad mořem,” dodává Petr Hynek.

Přírodního sněhu je ale v Krkonoších pořád málo. Na úpatí Černé hory ho lidé hledali marně. O to větší bylo jejich překvapení, když je lanovka vyvezla na vrchol. Většina lyžařů si první den užila. Někteří si stěžovali na kvalitu sněhu nebo délku sjezdovky, všichni se ale shodli na tom, že první lyžování je při nižší ceně jízdného příjemné.

V Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně první vleky spustí až podle počasí. Provozovatel černohorského lyžařského areálu se v příštím týdnu pokusí zasněžit celou sjezdovku Anděl dlouhou tisíc čtyři sta metrů. „Pro běžkaře jsou v tuhletu chvíli podmínky špatné, předpověď na následující dny říká, že by mělo připadnout přibližně 30 centimetrů přírodního sněhu. Takže věříme, že i podmínky pro běžkaře na vrcholu Černé hory budou takové, že upravíme některé běžecké tratě,” láká návštěvníky Petr Hynek.

Lyžařský vlek se zatím na Černé hoře rozjel pouze pro tento víkend. S každodenním provozem zde počítají od 17. listopadu.