Loňský střet policisty a ujíždějícího motorkáře míří k soudu

Případ pražského policisty, který měl loni v létě zbít motorkáře, míří před soud. České televizi to potvrdil právník ztlučeného mladíka. Policistovi hrozí za zneužití pravomoci úřední osoby až pět let vězení. Obvinění čelí i jeho kolega, který služební vůz řídil.

Zraněného mladíka policista místo ošetření kopl (zdroj: ČT24)

K incidentu došlo začátkem srpna, když se mladík s motorkou, ale bez řidičského oprávnění pro odpovídající skupinu, pokusil na pražském Chodově ujet policejní hlídce. Honička skončila nedaleko, když ve stejnou chvíli unikající motorkář i policejní vůz narazili do pouličního světla. Zraněného ležícího motocyklistu poté podle záznamu bezpečnostní kamery jeden z policistů kopl a dvakrát udeřil do hlavy.

Policisté i motocyklista utrpěli lehká zranění, v nemocnici zůstal jen motorkář – po střetu s policií měl zlomený kotník, zhmožděnou ruku, otřes mozku a podlitiny v obličeji. Experti, které oslovila ČT, tvrdí, že použili chvaty, které mohly muže stát i život; policie naznačovala, že hlídka použila přípustné donucovací prostředky, oba muže ale nakonec postavila mimo službu.

Vydáno pod