Debata z DOX na webu: 12 fotografů o Izraeli

Umělecký projekt This Place v pražském Centru současného umění DOX představuje pohled dvanácti světových fotografů, mezi nimi i českého Josefa Koudelky, na Izrael. Všichni fotografové se 25. října zapojili do celodenní debaty, kterou v přímém přenosu zprostředkoval web ČT24. Sledovat jste ji mohli v tomto článku, kde také najdete později záznam.

ZÁZNAM: Debata This Place (zdroj: ČT24)

O This Place: Projekt vznikl během uměleckých rezidenčních pobytů v letech 2009-2013, kdy fotograf Frederik Brenner pozval jedenáct svých kolegů, aby se k němu připojili a zkoumali společně s ním Izrael a Západní břeh Jordánu. Pokusili se překročit mýty a stereotypy a zachytit tuto oblast v celé její složitosti – její historii, území, obyvatele, každodenní život a význam, který má pro zbytek světa. Po pražském DOXU se projekt představí v Tel Avivu, v Palm Beach a Brooklynu. Jedná se i o dalších městech.

PROGRAM:

  • Diskuse I (11:00–12:30). Diskutující fotografové: Wendy Ewald, Josef Koudelka, Gilles Peress, Fazal Sheikh; moderuje: Jeff Rosenheim, šéfkurátor oddělení fotografie, Metropolitní muzeum umění NY.
  • Diskuse II (13:30–15:00). Diskutující fotografové: Frédéric Brenner, Jung-jin Lee, Stephen Shore, Jeff Wall; moderuje: Jeff Rosenheim.
  • Diskuse III (15:30–17:00). Diskutující fotografové: Martin Kollár, Rosalind Solomon, Thomas Struth, Nick Waplington; moderuje: Matt Brogan, ředitel projektu This Place.

Všechny debaty, které web ČT24 zprostředkoval z Centra DOX, si můžete přehrát zde.