Škoda zahájila sériovou výrobu ekologického vozu druhé generace

Mladá Boleslav - Ekologické vozy druhé generace Fabia Combi GreenLine II a sportovní Fabie RS ode dneška sjíždějí z výrobních linek mladoboleslavské Škody, která právě zahájila sériovou výrobu. Nová vozidla se dostanou k zákazníkům v druhé polovině letošního roku. S druhou generací ekologických vozů přichází česká automobilka na trh dva roky po uvedení prvního modelu.

Jako novinku představila Fabie Combi GreenLine II nový motor se systémem vysokotlakého přímého vstřikování common rail 1,2 TDI CR DPF/55 kW, systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie či doporučení zařazení rychlostního stupně na displeji Maxi DOT. Spotřeba agregátu je 3,4 litru na 100 kilometrů a emise CO2 89 gramů na kilometr.

Škoda představila sportovní model Fabia RS na autosalonu v Ženevě. Sériové verze RS jsou poprvé osazeny čtyřválcovým benzinovým motorem s dvojitým přeplňováním o objemu 1,4 litru (132 kW/180 k). Spotřeba Fabie RS je 6,4 l/100 km. Nově je nejmenší model ve sportovním provedení ve variantě Combi.

V současnosti se jedničce na českém trhu daří. V květnu prodala 65 349 aut, což je nový rekord měsíce. Letos již firma prodala 307 427 vozů, o 16,6 procenta více než loni. Velký podíl na růstu nese trh v Číně.

Fabia RS na brněnské autosalonu
Zdroj: Igor Šefr/ČTK