Češi si nejvíce vychutnají pivo z lahve

Praha – Češi zanevřeli na točené pivo. Čím dál raději totiž pijí pivo lahvové. Vyplývá z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven. Podle pivovarníků to však souvisí se změnou životního stylu. Lidé si totiž častěji pivo vychutnávají jinde než v hospodách nebo restauracích. Pivo v lahvi už si Češi vychutnávají 140 let.

Pivo z plastu zatím Čechy moc neláká

Výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý:

„Pivní lahev umožňuje spotřebiteli do určité míry volbu. Rozhoduje se samostatně o tom, kdy, s kým, a především na jakých místech si pivo dá.“

Češi mají nejradši lahváče (zdroj: ČT24)

Ještě před deseti lety toužila více než polovina zákazníků po zlatavé desítce až dvanáctce přímo ze sudu. Podíl sudového piva ale neustále klesal až na loňských 45 procent. Pivo v lahvi naopak nakupuje stále více lidí. Loni se na konzumaci piva takzvané lahváče podílely téměř 49 procenty.

Lidé ale stále ještě dávají přednost skleněným lahvím, ty se na prodejích piva v nejrůznějších obalech podílejí 46 procenty. Stále častěji se ale pivo prodává i v nádobách z umělé hmoty, loni se tyto materiály na prodeji podílely třemi procenty. Zájem o PET lahve roste od roku 2009.

Z lahve si pivo Češi vychutnávají už 140 let

Pivní lahve se v Česku používají už 140 let. Jejich objevení tehdy způsobilo doslova pivní revoluci. Pivo se dostalo blíž k lidem a z hospod a později i restaurací se rozšířilo do obchodů.

Vydáno pod