Ve Vsetíně si lidé stěžují na hluk ze silnice

Vsetín - Lidé ze Vsetína-Rokytnice kritizují špatnou dopravní situaci na výpadovce směrem na Zlín. Denně místem projedou tisíce kamionů. Ty obtěžují hlukem a prachem obyvatele domů, které stojí u cesty. Kritickou situaci už musela řešit i radnice. Lidé tam mají také problém vůbec přejít přes silnici a stěžují si i na bezohlednost řidičů.

„Víme o tom, že je zde hustý provoz, což je dáno i tím, že silnice není uzpůsobena na výpadovku z města. Policisté provádí měření, zda řidiči nepřekročili povolenou rychlost,“ uvedla mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

Podle radnice je silnice I/69 hlavní spojnicí z města směrem na Zlín. Frekventovanou cestu využívají také často řidiči, kteří jedou od Valašského Meziříčí.

Reportáž Daniela Šamánka (zdroj: ČT24)

„My jsme několikrát apelovali na Ředitelství silnic a dálnic, protože to je jejich cesta, aby s tímto problémem něco dělali,“ uvedla mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová. Podle silničářů se dá hluk z cesty omezit jedině výměnou oken v rodinných domech, které bezprostředně sousedí s uvedenou komunikací.

O frekventované silnici budou zástupci radnice jednat se silničáři v nejbližších týdnech.