V Bystřici pod Hostýnem pustí o víkendu auta do centra

Bystřice pod Hostýnem - Po dlouhých 16 letech opět pustí v Bystřici pod Hostýnem automobilovou dopravu do samotného centra města. Radnice tak umožní vozidlům průjezd pěší zónou v sobotu 24. října a v neděli 25. října. Důvodem je rekonstrukce hlavního tahu městem v Holešovské ulici, kde dělníci o víkendu položí nový povrch. Ulice proto bude uzavřena, uvedl starosta města Zdeněk Pánek.

Uzávěra souvisí s výstavbou supermarketu v Holešovské ulici. Prodejna bude dokončena ještě na podzim, její výstavba ve městě způsobila komplikace v dopravě. „Musím říct, že jsem ale očekával větší problémy. Silnice je vyfrézovaná, je tam ztížený průjezd a musí se jezdit třicítkou. Nejhorší situace nastane o víkendu, kdy by se měl dělat definitivní povrch,“ uvedl Pánek. „Mimořádně pouštíme po dlouhých letech dopravu přes pěší zónu,“ dodal.

Výjimka potrvá od sobotních 10:00 do večerních hodin následujícího dne. „Objízdná trasa pro osobní dopravu a nákladní dopravu do šesti tun povede ulicemi Mlýnská - Palackého - 6. května kolem prodejny Albert. Uvedená ulice bude po dobu objízdné trasy obousměrná,“ přiblížil vedoucí odboru dopravně správního Jaroslav Šenkyřík. Pro nákladní dopravu nad šest tun bude platit objízdná trasa přes obce Hlinsko pod Hostýnem a Slavkov pod Hostýnem. Na město Hranice se řidiči z Bystřice dostanou přes Fryčajovu ulici.

Součástí výstavby prodejny je také rozšíření stávající vozovky v Holešovské ulici, tamní frekventovaná křižovatka tak bude mít nový odbočovací pruh směrem k novému supermarketu.

Vydáno pod