Šnajdr koupil od Prahy 5 výhodně byt

Praha – Radnice Prahy 5 prodala bývalému náměstkovi z ministerstva zdravotnictví a novému poslanci ODS Marku Šnajdrovi před pěti lety velmi výhodně půdní byt na Smíchově. Časopis Týden ve svém novém vydání uvedl, že Šnajdr za něj zaplatil 661 tisíc korun, ačkoliv podle odborníků na reality mohla radnice byt prodat minimálně dvakrát dráž.

Budoucí mezonetový byt o velikosti 101 metrů čtverečních byl podle dokumentace, kterou má Týden k dispozici, teprve rozestavěný. Patří k němu sušárna v suterénu domu, pozemek a zahrada. Šnajdr uvedl, že půdní prostor „vysoutěžil ve veřejné soutěži za tržní cenu“ a za metr čtvereční zaplatil      6 500 korun. Podle Adély Hybler Majerové z realitní skupiny Sting byla tehdy ale tržní cena zhruba dvakrát vyšší.

„Metr čtvereční nezrekonstruované půdy se tehdy na Smíchově pohyboval v ceně kolem 12 tisíc korun. Dnes by to bylo kolem 15 tisíc,“ uvedla. Po rekonstrukci podle ní majitel navíc vydělá, cena stometrového mezonetového bytu na Smíchově je přes pět milionů korun. 

Návrh na prodej bytu podle Týdne předložil kontroverzní smíchovský starosta Milan Jančík (ODS), který byl za aféry s privatizacemi bytů několikrát opakovaně kritizován. Jančík se týdeníku k prodeji nevyjádřil. Minulý měsíc se ale rozhodl rezignovat ke konci července na svou funkci v čele městské části. Odstoupit chce i z funkce předsedy oblastní organizace ODS v Praze 5. Jako důvod uvedl to, že nechce být brzdou ODS.

Vydáno pod