Poslaneckou schůzi přerušil výtržník - taxikář ze Staroměstského náměstí

Praha - Dnešní jednání dolní komory parlamentu muselo být na chvíli přerušeno kvůli rozezlenému muži, který z galerie pro veřejnost pokřikoval na zákonodárce. Šlo o jednoho z taxikářů ze Staroměstského náměstí, který na poslance křičel: „Pražský magistrát porušuje zákon!“ Šéf sněmovny Miloslav Vlček schůzi ihned přerušil a vyzval ochranku, aby zasáhla. Ostraha muže vyvedla a sněmovna po pětiminutové pauze pokračovala v jednání.

Někteří taxikáři vedou dlouhodobý spor s pražským magistrátem. Loni v prosinci demonstrovali na Mariánském náměstí, na kterém sídlí pražský magistrát. Taxikáři protestovali proti systému stanovišť, který zavedlo hlavní město a který mohou využívat jen někteří řidiči.

 Výtržník - Zdeněk Ponert - v minulosti mimo jiné držel hladovku za právo vybírat od zákazníků 99 korun za kilometr jízdy. Vyhláška stanovila maximální cenu 28 korun. K dnešnímu incidentu Ponert uvedl, že má k dispozici už 90 dní předběžné soudní opatření, podle nějž by se měli taxikáři na „štafl“ na Staroměstském náměstí vrátit. „Policie i inspekce ministerstva vnitra zamrzly a nekonají,“ vysvětlil svůj postoj.

Jednání sněmovny narušil výtržník (zdroj: ČT24)

Dnešní incident v poslaneckém sále nebyl jediný. Před sněmovní budovou na protějším domě od rána visí obrovský transparent hnutí Greenpeace proti prolomení těžebních limitů. Souvisí s plánovaným projednáváním horního zákona. Organizace Greenpeace minulý týden kvůli stejné věci protestovala při jednání vlády. Její aktivisté tehdy vylezli na střechu Strakovy akademie a musela je sundat zásahová jednotka.

Vydáno pod