Oteplení dlouho nevydrží, v listopadu maximálně deset stupňů a déšť

Praha - Teplé počasí až kolem patnácti stupňů Celsia vydrží jen do konce října. Začátek listopadu přinese oblačné počasí s deštěm a teploty mezi pěti až deseti stupni. Sníh očekávají meteorologové až v polovině listopadu, předtím by mělo sněžit jen na horách. Následujících třicet dní by mělo být teplotně i srážkově průměrných. Po zbytek října by mělo být oblačno s deštěm, nejvyšší denní teploty se vyšplhají k patnácti stupňům. Ani noci a rána už nebudou tak mrazivé jako třeba dnes, kdy v Jizerských horách naměřili 14,4 stupně pod nulou. Vyjasnit by se mohlo jen v samém závěru měsíce, meteorologové ale v takovém případě varují před silnějšími ranními mlhami.

Začátkem listopadu však znovu nastoupí pošmourné podzimní počasí s teplotami maximálně deset stupňů. Kolem desátého listopadu se pak ještě ochladí a v noci klesne teplota pod bod mrazu. Na horách už by se znovu mohl objevit sníh.

Ve druhé listopadové dekádě by pak podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mohlo začít sněžit na celém území. Sněžení však bude zejména v nižších polohách přecházet v déšť. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem čtyř stupňů, v noci pak bude až pět pod nulou.

Předpověď počasí (zdroj: ČT24)
Vydáno pod