Plíškové zazpíval katovický kanár, Kvitová je v semifinále

Katovice - Petra Kvitová postoupila do semifinále nového antukového turnaje v polských v Katovicích. Nejvýše nasazená hráčka porazila ve čtvrtfinále Chorvatku Petru Martičovou bez problémů 6:3 a 6:2. S turnajem se naopak rozloučila Karolína Plíšková, která nezaskočila italskou favoritku Robertu Vinciovou a s novým antukovým turnajem se rozloučila. První sadu jednadvacetiletá tenistka prohrála 1:6, ve druhé dostala od světové třináctky a deblové jedničky „kanára“.

Na Vinciovou může Kvitová narazit ve finále a zápas by byl generálkou na semifinále Fed Cupu, které se bude hrát za týden v Palermu.

„Samozřejmě by bylo fajn, kdybychom se obě dostaly do finále a já vyhrála,“ smála se Kvitová v rozhovoru pro Radiožurnál. „Klidně bych si s ní zahrála, zatím jsme tady spolu jednou trénovaly, ale zápas je něco jiného. Hraje hrozně nepříjemně. Ale stejně by to byl velký rozdíl hrát turnaj a Fed Cup, navíc u nich. Ta antuka tam bude jiná než tady v Katovicích. Je to všechno hypotetické,“ řekla Petra Kvitová.

K případnému vzájemnému zápasu musí Kvitová v semifinále porazit Rumunku Alexandru Cadantuovou, 117. hráčku světa, a Vinciová Němku Anniku Beckovou.

Kvitová, která se v pondělním žebříčku WTA posune z osmého na šesté místo, odehrála v Katovicích ve čtvrtfinále svůj nejlepší zápas. Hrála uvolněně, dobře podávala a byla agresivní. Odvrátila všechny tři brejkboly, kterým čelila, sama získala soupeřčino podání třikrát.

Třiadvacetiletá Kvitová letos postoupila do semifinále podruhé. Předtím to dokázala v Dubaji, kde nakonec slavila titul, jubilejní desátý v kariéře.

Karolína Plíšková, aktuálně 81. hráčka pořadí WTA, se probojovala na okruhu WTA do čtvrtfinále potřetí, přičemž v únoru si z Kuala Lumpuru odvezla trofej. Proti Vinciové ale neměla šanci. Úvodní servis zápasu sice udržela, jenže pak se jí to už nepodařilo ani jednou.

Karolína Plíšková
Zdroj: ČT24/ČTK/AP

Večer nastoupí na kurt nejvýše nasazená Petra Kvitová proti Chorvatce Petře Martičové. Česká jednička může na Vinciovou narazit ve finále a také s největší pravděpodobností za týden na antuce v Palermu v semifinále Fed Cupu.

Tenisový turnaj žen v Katovicích (antuka, dotace 235 tisíc dolarů), čtvrtfinále:

Vinciová (2-It.) - Karolína Plíšková 6:1, 6:0, Kvitová (1) - Martičová (Chorv.) 6:3, 6:2, Becková (Něm.) - Camerinová (It.) 7:6 (7:1), 6:0.

Čtyřhra - semifinále: Arruabarrenaová, Domínguezová (Šp.) - Birnerová, Burjačoková (ČR/Ukr.) 6:0, 6:3.

Vydáno pod