TÉMA

Set-top box

Přechod na DVB-T2 by mohl pokračovat v červenci. Signál má pokrýt Moravu

Přechod na nové televizní vysílání DVB-T2, který v polovině března zastavilo šíření koronaviru, by se mohl obnovit v červenci a skončit v říjnu tohoto roku. Předběžně s tím počítají České radiokomunikace, definitivní slovo pak bude mít vláda, informoval o tom Radiožurnál. Pokud by se přechod na DVB-T2 podařilo obnovit v tomto termínu, celý proces by se zpozdil zhruba o čtyři měsíce.
26. 4. 2020|

Konec DVB-T pocítí další oblasti. Stále nevíte, zda se vás to týká a co dělat?

Ostrá fáze přechodu pozemního televizního vysílání z DVB-T na DVB-T2 pokračuje. Po Cukráku a Žižkovu vypínají 7. ledna část starého signálu také vysílače Trutnov a Votice a další dokrývače. Dotkne se to diváků hlavně na severovýchodě Čech, ale částečně i v krajích Středočeském, Jihočeském a Vysočina. Diváci nejprve přijdou o programy České televize, které jim už televizory nezobrazí. Později následují komerční stanice. Nabízíme přehledný seznam otázek a odpovědí, které poradí, koho se změna vlastně týká a jak se s ní vypořádat.
27. 11. 2019Aktualizováno7. 1. 2020, 08:48|

Kvůli přechodu na DVB-T2 lidé téměř vykoupili set-top boxy

Od čtvrtka lidé v Praze a středních Čechách naladí programy České televize přijímané terestricky už jen v novém formátu DVB-T2. Změna se dotkla asi 2,5 milionu lidí, řada z nich ale řešila přechod na poslední chvíli. Ve čtvrtek tak z pultů prodejen mizely set-top boxy raketovou rychlostí. „Základní modely set-top boxů jsou téměř všechny vyprodané, ale zítra očekáváme dodávku,“ uvedla ve čtvrtek PR manažerka serveru Alza.cz Patricie Šedivá.
28. 11. 2019|

Lidé nakupují spíš levnější set-top boxy. Zájem o přístroje podporující HbbTV brzdí vyšší cena

Kvůli přechodu na nový standard vysílání DVB-T2 zaznamenávají obchody zvýšený zájem o televize a set-top boxy. Podle obchodníků nejčastěji lidé nakupují set-top boxy v ceně do tisíce korun. Vyšší cena tak brzdí zájem o přístroje, jež si rozumí s červeným tlačítkem na ovladači a spouští HbbTV, která nabízí přístup k dalším aplikacím prostřednictvím internetu jako iVysílání.
26. 11. 2019|