TÉMA

Bagr

Robotický bagr sám postavil šest metrů vysokou zeď z kamení

Další oblastí, kde mohou stroje v blízké budoucnosti plně nahradit člověka, je stavění zdí. V experimentu to prokázali vědci ze Švýcarska se svým plně robotickým bagrem.
23. 11. 2023|

Po nehodě bagru byla na dvě a půl hodiny uzavřena část D11 v obou směrech

Dálnici D11 na 31. kilometru ve směru na Hradec Králové zablokovala ve středu odpoledne nehoda bagru, která se stala při stavebních pracích. Bagrista zapomněl sklopit rameno a narazil jím do mostu, utrpěl lehké zranění. Most i úsek dálnice mezi 25. a 35. kilometrem byly neprůjezdné. Ve směru na Prahu byl provoz plně obnoven kolem 15:00, v opačném směru začala auta jezdit jedním pruhem, řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.
30. 8. 2023Aktualizováno30. 8. 2023, 16:39|

V Heřmánkovicích odstranili část německého hřbitova. Podle starostky jde o nedorozumění

Obec Heřmánkovice na Broumovsku odstranila na pokyn starostky Jany Králové (nestr.) hřbitov německých starousedlíků. Bagr zboural ve vsi v pohraničí v okrese Náchod přes padesát hrobů, což vyvolalo kritiku. Starostka to ale označila za nedorozumění, hřbitov prý chtěla pouze upravit. V Heřmánkovicích žili před druhou světovou válkou téměř výhradně Němci, kteří byli po válce odsunuti. Na případ upozornil redaktor ČT Vlastimil Weiner.
28. 7. 2023Aktualizováno28. 7. 2023, 18:51|

Při nehodě bagru v Německu zemřeli dva lidé. Deset dětí je zraněných

Jedno dítě a jeden dospělý přišli v sobotu večer o život při nehodě bagru na stanovém táboře v německé obci Toppenstedt, která leží jižně od Hamburku. Informoval o tom server veřejnoprávní televize ARD, podle něhož dalších deset dětí utrpělo zranění.
25. 6. 2023|

Když do bagru narazil vlak, světla na přejezdu zřejmě nesvítila, ukazuje video nehody s 21 zraněnými

Najevo vyšly nové závažné okolnosti středeční srážky motorového osobního vlaku s nákladním autem převážejícím bagr na přejezdu ve Stráži nad Nisou, při níž se zranilo 21 lidí. Vypadá to, že bezprostředně před příjezdem vlaku a v době srážky na přejezdu zřejmě nefungovala signalizace – svědčí o tom video, které okamžik nehody zaznamenalo, a také zkušenosti místních. Podle starosty Stráže nad Nisou Lukáše Beneše (nestr.) zde upozorňují už několik let na to, že signalizace u přejezdu nefunguje, jak by měla.
23. 6. 2023|

U Liberce se srazil vlak s nákladním autem, zraněných je 21 lidí

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se srazil osobní vlak s přívěsem nákladního auta, na kterém byl bagr. Ve vlaku cestovalo 65 lidí, z toho 21 utrpělo zranění. U devíti z nich je středně těžké. Nepotvrdily se původní informace o těžce raněných. Celkové škody vyčíslila Drážní inspekce na 1,6 milionu korun. Nehoda na šest hodin zastavila na trati provoz, České dráhy nasadily autobusy. Vlaky se podle informací webu na trať vrátily krátce před 20:00.
21. 6. 2023Aktualizováno21. 6. 2023, 20:07|

Na dálnici D35 u Časů na Pardubicku spadl bagr, směr na Olomouc byl dvě hodiny uzavřen

Na dálnici D35 u Časů na Pardubicku v sobotu dopoledne spadl z přívěsu dodávky malý bagr. Doprava ve směru na Olomouc byla přibližně dvě hodiny uzavřena. Plně průjezdná byla dálnice zhruba od 11:30, uvedla policie.
22. 4. 2023Aktualizováno22. 4. 2023, 12:18|

K ropuchám míří pomoc v podobě bagrů. Obojživelníkům zajistí lepší podmínky pro rozmnožování

Podmínky pro rozmnožování ropuchy krátkonohé v Žizníkově na Českolipsku pomohou vytvořit bagry a terénní vozidla. Nejvzácnější žába v Česku v posledních desetiletích z mnoha míst zmizela. Liberecký kraj před třemi lety vyhlásil přírodní památku Pískovna Žizníkov, kde se ohrožený obojživelník vyskytuje. Nyní se podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí na projekt, který pomůže zajistit podmínky pro život ropuch i po ukončení těžby písku.
11. 5. 2021|

Bagrista, který pomohl uvolnit Suezský průplav, čeká na proplacení přesčasů

Když Suezský průplav 23. března zablokovala kontejnerová loď o velikosti mrakodrapu, po Abdalláhu Abdalgavádovi jako jediném řidiči rypadla v blízkém okolí se sháněl jeho nadřízený. V tu chvíli ještě osmadvacetiletý muž netušil, že ho čeká několik dní, kdy bude pracovat téměř bez přestávky i 21 hodin denně. Abdalgavád, který svou obětavou prací významně přispěl k obnovení dopravy v Suezském průplavu, stále čeká na proplacení přesčasů, sdělil serveru Business Insider.
8. 4. 2021|

Suezský průplav je volný. Obří loď se podařilo vyprostit

Správa Suezského průplavu oznámila, že provoz v kanálu se obnovil v obou směrech. Obří kontejnerová loď Ever Given, která ho blokovala od minulého úterý, již odplula z místa, kde uvízla. Uvolněnou loď prohlédnou v širší jezerní části průplavu, zda nepotřebuje opravy.
29. 3. 2021Aktualizováno29. 3. 2021, 15:42|

V Prešově začala demolice části domu poškozeného výbuchem plynu

V Prešově začaly bourací práce v panelovém domě, v kterém předminulý týden vybuchl plyn. Demoliční bagr, který dorazil do Prešova ze středočeského Kladna, rozebere horní podlaží dvanáctipatrového domu. Podle města zatím není jasné, jak dlouho práce potrvají. Při neštěstí zahynulo sedm lidí, jeden člověk je stále nezvěstný.
16. 12. 2019Aktualizováno16. 12. 2019, 18:11|

Dům po výbuchu v Prešově rozebere demoliční bagr z Česka. Hotovo má být do Vánoc

Do Prešova na východním Slovensku dorazil z České republiky mohutný demoliční stroj, který bude rozebírat horní podlaží dvanáctipatrového obytného domu poškozeného výbuchem plynu a následným požárem z minulého týdne. Oznámila to slovenská média. Bourací práce mají začít počátkem příštího týdne a potrvají zhruba čtyři dny.
14. 12. 2019|