Student střední školy v Tennessee zemřel po přestřelce s policií

V prostorách střední školy Austin-East Magnet High School ve městě Knoxville v americkém státu Tennessee se v pondělí strhla přestřelka s policií. Zemřel při ní student a jeden ze zasahujících policistů utrpěl vážná zranění. Na Twitteru o tom informovaly úřady. Policie původně hovořila o několika lidech zasažených kulkami a o zatčeném člověku.

Vyšetřování incidentu v areálu střední školy v Knoxville
Zdroj: ČTK/AP Autor: Wade Payne

Policie uvedla, že v pondělí kolem 15:15 místního času (21:15 SELČ) obdržela hlášení, že se v budově školy pohybuje člověk se zbraní. Po příjezdu policistů se tato osoba schovávala na záchodech a policie jí přikázala, aby vyšla ven.

Jelikož podezřelý neuposlechl, tak policisté vstoupili dovnitř. Útočník v tu chvíli začal střílet a jednoho z nich strefil do stehna. Policisté palbu opětovali a podezřelého zastřelili. Později oznámili, že se jednalo o studenta školy, blíže jej však neidentifikovali. Motiv jeho jednání je nyní neznámý.

Úřady po přestřelce školu uzavřely a rodiče si chodili vyzvedávat děti na hřiště u zadní části budovy. Poraněný policista byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, podle lékařů však není v ohrožení života.

„Je při vědomí a v dobré náladě (…). Bude v pořádku. Poděkovala jsem mu za to, že riskoval svůj život, aby ochránil studenty a zaměstnance ve škole. Řekl, že je raději raněný on, než aby se něco stalo někomu jinému,“ řekla televizi CBS News starostka Knoxvillu Indya Kincannonová.

Vyšetřování pokračuje

Událost nadále vyšetřují místní úřady, pomáhají jim rovněž odborníci z federálního Úřadu pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (ATF).

Čtvrť Austin-East je letos otřesena násilnostmi s použitím střelných zbraní. Podle místních médií tam v posledních měsících při střeleckých incidentech zemřeli čtyři studenti střední školy.

Spojené státy se v posledních týdnech potýkají se sérií velkých střeleckých útoků. Minulý týden zaútočil na továrnu v Texasu její zaměstnanec, zabil jednoho člověka a šest dalších zranil. Osm lidí zemřelo v polovině března při útocích na tři masážní a kosmetické salony v okolí Atlanty, asi o týden později pak v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu přišlo při střelbě o život deset lidí. Začátkem dubna zemřeli čtyři lidé po útoku na realitní kancelář ve městě Orange v Kalifornii.