Výbuch plynu v Baltimoru srovnal tři domy se zemí. Jedna žena zemřela

Výbuch plynu v Baltimoru v americkém státě Maryland v pondělí srovnal se zemí tři domy, usmrtil jednu ženu a uvěznil několik lidí pod troskami. Nejméně čtyři lidé byli vážně zraněni. Na místo přijely pátrat po možných přeživších desítky hasičů. 

Video Vzdušné záběry hasičů a záchranářů po výbuchu v americkém Baltimoru
video

Vzdušné záběry hasičů a záchranářů po výbuchu v americkém Baltimoru

Zdroj: EBU

„Je to katastrofa. Zmatek. Je to neuvěřitelné,“ uvedla Diane Gloverová, která žije naproti zničených domů. Výbuch jí zničil okna i dveře. „Ještě se třesu,“ dodala několik hodin po incidentu.

Čtyři lidé byli s vážnými zraněními převezeni do nemocnice, jedna žena na místě zemřela, uvedla mluvčí hasičů Blair Adamsová. V době neštěstí bylo v domech podle ní nejméně pět lidí, možná více. Po možných přeživších se podle ní stále pátrá. Hasiči podle agentury Reuters uvedli, že šlo o výbuch plynu s tím, že přesná příčina neštěstí se vyšetřuje.

Úniky plynu jsou častější kvůli starému potrubí, píše list

List The Baltimore Sun loni napsal, že úniky plynu jsou v oblasti čím dál častější vzhledem k zastaralému potrubí. Mluvčí plynárenské společnosti Linda Foyová uvedla, že přívod plynu byl okamžitě na žádost hasičů v oblasti uzavřen. V jednu chvíli hasičský sbor informoval o nejméně pěti lidech včetně dětí, kteří zůstali uvězněni pod troskami.

Na místě s pátráním pomáhali také sousedé. Jeden z nich, Kevin Matthews, The Baltimore Sun řekl, že uslyšel křik dětí. „Dostaňte nás ven. Jsme uvězněni,“ křičely podle něj. Podle listu našel jednoho člověka po krk v troskách a dalšího ve skříni.

„Nemyslel jsem, nevzal jsem si ani boty. Rozběhl jsem se tam. Následoval jsem kouř. Začal jsem křičet, aby pomohli další,“ řekl kanálu WBFF Dean Jones. Spolu s dalšími sousedy vyprostil nejméně jednu ženu.