Mistr Black se zatoulal. Rakouské ministerstvo vnitra dělá konkurz na policejní kočku

„Stojíš pevně na všech čtyřech tlapkách? Chceš si vydělat? Tak začni svou kočičí kariéru v uniformě!“ Poněkud nezvyklý inzerát s nabídkou zaměstnání vyvěsilo na Twitteru rakouské ministerstvo vnitra. Chce najít záskok za Mistra Blacka, jediného kocoura ve službách rakouské policie, který se ztratil. Beze stopy.

Výzva rakouského ministerstva vnitra
Zdroj: Twitter/BMI_OE

Poprask kolem Mistra Blacka spustila minulý týden zpráva serveru Kurier. Kocour z útulku, který byl přidělen k jízdnímu oddílu rakouské policie ve Vídeňském Novém Městě (Wiener Neustadt), aby ve stáji chytal myši, znenadání zmizel.

Z původně nevýznamné noticky se stalo jedno z hlavních témat sociálních sítí i rakouských médií. A na mediální humbuk nakonec reagovalo i samotné ministerstvo vnitra, které vyvěsilo inzerát, ve kterém hledá „záskok za dovolenou“.

Výzva je sice ukončena upozorněním, že se jedná o satiru, uživatelé sociálních sítí ovšem neopomněli podotknout, že tento inzerát by nepochybně vzbudil větší zájem než mohutná – a vážně míněná – náborová kampaň, kterou chce ministerstvo získat až jedenáct tisíc nových pracovníků.

Zprávy z okolí tamních policejních stájí mezitím příliš nadějí na návrat Mistra Blacka nedávají. Kocoura stále nikdo ani nezahlédl a okolnosti jeho zmizení zůstávají neobjasněné. Do pátrání se možná bude muset pustit komisař Rex.