Íránka se překvapivě zeptala nejvyššího duchovního vůdce i na úskalí, kterým v Íránu čelí menšiny, a jak by reagoval na to, že konzervativci v íránské bezpečnosti a justici záměrně potlačují aktivisty s pomocí vykonstruovaných případů.
Chameneí vzápětí připustil, že Írán opravdu čelí problémům, jejichž odstranění je těžší, než si studenti myslí. Možným řešením podle něj může být, aby se do státních institucí dostali „revoluční, motivovaní a odhodlaní mladí lidé“.
„K růstu společnosti je zapotřebí svoboda slova,“ zdůraznil. Dle jeho názoru by také mohly být povoleny poklidné demonstrace.
Během muslimského postního měsíce ramadánu jsou Chameneího audience běžné, zřídka ale dostane kritika ze strany obyvatel prostor v tisku. Nedávno se v zemi navíc konala stávka řidičů nákladních vozů i farmářů.
Írán je šíitskou teokracií, v níž má Chameneí poslední slovo. Pravidelně se ale v zemi konají prezidentské i parlamentní volby, ve kterých jsou zastoupeni jak konzervativci, kteří na protest proti odstoupení USA od jaderné dohody v parlamentu zapálili americkou vlajku, tak i reformisté.
Mezi ty se řadí mimo jiné íránský prezident Hasan Rouhání, který je zastáncem jaderné dohody. Studenti nyní při setkání s Chameneím vyjadřovali obavy z možných důsledků Trumpova rozhodnutí.