Lidé si stěžují na hluk z technoparty, policie vážnější poblémy neřešila

Třetím dnem pokračuje technoparty u Červeného Újezdu na Teplicku. Přijely na ni asi čtyři tisíce lidí. Obyvatelé přilehlých obcí si stěžují na velký hluk a nepořádek. Podle policie se ale akce zatím obešla bez incidentů. Zhruba dvě třetiny účastníků během neděle odjely, na místě zůstává asi tisíc lidí.

Technoparty u Červeného Újezdu na Teplicku
Zdroj: ČT24

V bývalém utečeneckém táboře byla původně nahlášena soukromá akce pro 400 lidí. Podle policie nakonec účastníků přijelo desetkrát víc. „Akci nadále monitorujeme a jsme v kontaktu s pořadatelem. Technoparty by měla skončit v pondělí ve 12:00. Pokud by se tak nestalo, bude k tomu pořadatel vyzván,“ uvedla Hyšplerová.

Akce se rozrostla i na přilehlé pozemky – účastníci kempují na silnicích, loukách i v lesích. Místním vadí nadměrný hluk, na technoparty je kolem deseti hudebních aparatur. „V noci jsme toho moc nenaspali,“ řekla starostka nedalekých Hrobčic Jana Syslová.

Video Lidé v okolí si stěžují na hluk, policie vážnější incidenty nehlásí
video

Lidé v okolí si stěžují na hluk, policie vážnější incidenty nehlásí

„My jsme tady v první a druhé zóně chráněné krajinné oblasti. Pokud tady chce někdo udělat třeba cyklistický závod, musí mít milion razítek. Jeden člověk tady několika obcím znepříjemní život tak, že je to naprosto neuvěřitelné,“ dodala starostka.

Bývalý utečenecký tábor si pronajali organizátoři akce od soukromého majitele a obci oznámili, že chystají soukromou akci pro 400 lidí. „O povolení na takovou akci nežádali,“ uvedla Jitka Nová, starostka Měrunic, v jejichž katastru utečenecký tábor je. Zakázat akci podle starostky zřejmě nebude možné. „Nevím, jak bychom je odtamtud dostali,“ řekla. Na místě jsou převážně cizinci z různých zemí Evropy.

/*json*/{"map":{"lat":50.48438055944176,"lng":13.834775162902808,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/