Domácí turisté se vracejí do jihomoravských kempů, brněnské přehradě se ale vyhýbají

Jižní Morava - Provozovatelé kempů na jihu Moravy by letos mohli být spokojeni. Počasí láká k vodě i ty, kdo si běžně dovolenou pod stanem nedopřávají. Ne všude je ale plno, na brněnské přehradě ani letos břehy příliš neožily.

Za zvýšený zájem o pobyt u vody může tropický červenec. „V loni až do 20. července pršelo, nebyl tady skoro nikdo,“ porovnává letošní léto s loňským provozovatel kempu ATC Merkur Jan Duda. V kempu v Pasohlávkách je v současnou chvíli ubytovaných dva a půl tisíce návštěvníků. O svátcích na začátku července jich tu bylo dokonce 8 tisíc. „Posílali nám je z Vranovské pláže, kde už taky měli plno,“ vzpomíná Jan Duda.

„Takto rušno jsem tu ještě nezažil,“ chválí prodloužený víkend provozovatel kempu Vranovská pláž Pavel Svoboda. O takových číslech si ale na brněnské přehradě mohou nechat jen zdát. Včera byly na sedmihektarové ploše kempu 4 stany a v chatkách, které jsou schopny ubytovat až 150 lidí, trávilo volný čas jen asi 10 lidí. Negativní nálada na brněnské přehradě po letech, kdy se nebylo možné koupat, přetrvává. A důvod k tomu je zřejmě oprávněný. Podle posledních měření hygieniků je na brněnské přehradě 2. - 3. stupeň znečištění, Vranovská přehrada a Pasohlávky mají přitom 1. stupeň. Ani čištění za desítky miliónů korun tak brněnské přehradě příliš nepomohlo.

Video Provozovatelé ubytovacích zařízení okolo brněnské přehrady si stěžují na nezájem
video

Provozovatelé ubytovacích zařízení okolo brněnské přehrady si stěžují na nezájem