Z Brna se od prosince začne létat do holanského Eindhovenu

Brno - K osmi pravidelným linkám z brněnského letiště přibude další. Novou trasu oznámila dnes nízkonákladová společnost Wizzair. Od prosince se tak mohou zájemci za pouhou hodinu ocitnout v holandském Eindhovenu. Z Brna se tak bude letecky cestovat už do sedmi zemí Evropy. Po nedávném zprovoznění pravidelných linek do Petrohradu a Říma přibude další, tentokrát do Holandska.

„Svoji nabídku jsme nově rozšířili o Eindhoven, kam se začne létat dvakrát týdně od prosince tohoto roku,“ John Stephenson, výkonný viceprezident Wizzair. Důvodem, pro výběr cílového letiště byl podle něho stále soupající zájem Čechů o holandský Amsterdam, který je od Eidhovenu nadosah. Zatímco amsterdamské letiště slouží spíše jako přestupní stanice pro vzdálenější lety, Eindhoven by tak měl podle viceprezidenta sloužit právě těm turistům, kteří si jako konečnou destinaci vybrali Holandsko.

Z Brna nyní létá několik aerolinií včetně Ryanairu, Wizzairu, Czech Connect Airlines nebo ruské společnosti UTair.

Z Eidhovenu je ale blízko také do Bruselu a nebo na jihozápad Německa. „Přímé letecké spojení se světem dělá jižní Moravu atraktivnější nejen pro turisty, ale i pro vědce a firmy,“ prohlásil Jiří Filip, předseda představenstva Letiště Brno. Nejvíce cestujících přitom podle něho létá do Londýna. Vytíženost malého letiště v Brně v poslední době stále roste. V prvním
čtvrtletí odbavilo o 63 procent víc pasažérů než ve stejném období loni.
Přesné číslo Filip nesdělil, údaj se však blíží 100.000 odbavených pasažérů
za tři měsíce. Nabídka zahraničních destinací z Brna je nyní doposud největší.

Brno má pravidelné spojení s Londýnem, Bergamem/Milánem, Moskvou, od konce března s Petrohradem a letištěm Fiumicino v Římě a nejméně na letní sezonu se španělským Alicante. Jedná se o zřízení linky do Bruselu. Byla ovšem zrušena linka do chorvatského Zadaru. Do příští letní sezóny by ji ale brněnské letiště chtělo obnovit.