Za vraždy tří pražských taxikářů navrhl žalobce doživotní vězení

Doživotní trest vězení pro údajného vraha tří pražských taxikářů Davida Virguláka navrhl státní zástupce Vladimír Pazourek v závěrečné řeči. Případem se zabývá pražský městský soud. Podle žalobce vraždil, aby měl peníze na drogy. Virgulák vinu odmítá.

David Virgulák
Zdroj: ČTK Autor: Roman Vondrouš

První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva za jedinou noc v dubnu téhož roku. Podle obžaloby vraždil Virgulák kvůli penězům pokaždé tak, že si v centru Prahy zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Tam řidiče střelil do hlavy a okradl ho. Vozem se vždy vrátil zpátky do středu metropole a tam ho zaparkoval.

Podle Pazourka byla jeho vina prokázána nepřímými důkazy, které tvoří ucelený řetězec. „Pachové stopy byly nalezeny ve všech autech,“ zdůraznil Pazourek. Za další důležité důkazy považuje to, že se u Virguláka našla peněženka jedné z obětí nebo zplodiny po výstřelu, které se našly na jeho oblečení.

Podle Pazourka jednal plánovaně a postupně se zlepšoval. Zatímco na první oběť vystřelil pětkrát, druhého muže zasáhl dvěma výstřely a posledního popravil jedinou ranou. „Byly splněny podmínky pro uložení doživotního trestu,“ zmínil Pazourek v závěrečné řeči.

První, lednová vražda taxikáře, se podle obžaloby pravděpodobně stala na silnici nedaleko Luk pod Medníkem. Další dvě vraždy pachatel přidal v noci z 10. na 11. dubna, přičemž těla dvou obětí zanechal na cyklostezce u pražské Uhříněvsi.