Od loňského září se pravidelně scházela pracovní skupina tvořená zástupci univerzity, fakulty i fakultní nemocnice, která se snažila vypořádat s výhradami akreditačního úřadu a vytvořit plán pro vzdělávání mediků a vědeckou činnost na ostravské lékařské fakultě.
„Jedním z hlavních pilířů spolupráce je personální posílení fakulty. Lékařská fakulta s Fakultní nemocnicí Ostrava (FNO) uzavřely novou rámcovou smlouvu o spolupráci, díky které došlo k účelnému propojení organizační struktury obou institucí, a přijaly řadu dalších systémových opatření, která by měla garantovat požadovanou kvalitu akademiků a její udržitelnost,“ uvedla mluvčí univerzity Lucie Fremrová.
Podle ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Jiřího Havrlanta do nemocnice v minulém období nastoupila řada respektovaných lékařů, v čele několika ústavů stanuli noví přednostové. „Všechna pracoviště tak nyní vedou špičkoví odborníci s vysokými akademickými tituly, kteří mají i bohaté pedagogické a vědecko-výzkumné zkušenosti,“ řekl Havrlant.
Podle děkana Rastislava Maďara se chce fakulta v budoucnu výrazně zaměřit také na vědu a výzkum. „Naším cílem je v budoucnu nejen výchova vlastních doktorandů, docentů a profesorů, ale také přivedení špičkových vědeckých týmů,“ uvedl Maďar.
Během minulých měsíců se podle mluvčí součástí fakulty stalo nové vědeckovýzkumné Centrum zdravotnického výzkumu. Fakulta spolu s nemocnicí vypsala také granty pro nové vědce a vědecké týmy. Do budoucna pak chce rovněž vytvořit mezinárodní vědecko-výzkumné centrum.
Národní akreditační úřad potvrdil, že upravený spis obdržel a aktuálně se jím zabývá hodnoticí komise. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout nejpozději v květnu