Fyzioterapeut z dětského rehabilitačního centra v Brně skončil ve vazbě. Je podezřelý z mravnostních deliktů

Policie v Brně zadržela zaměstnance Dětského rehabilitačního centra Medvídek. Vedoucí terapeut, který je v tuto chvíli ve vazbě, je podezřelý z mravnostní trestné činnosti. Kvůli závažnosti případu ale policie nechce sdělit další podrobnosti.

Dětské rehabilitační centrum Medvídek
Zdroj: ČT24

V brněnském centru Medvídek pomáhají zdravotně znevýhodněným dětem od jednoho roku do sedmi let. Jednoho z jeho terapeutů minulý týden zadržela policie. „Zadrželi jsme podezřelého z mravnostní trestné činnosti. Muž je v současné době stíhán vazebně. Vzhledem k závažnosti a rozpracovanosti případu nemůžeme přidat podrobnosti,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Případ dozoruje krajské státní zastupitelství. „Bylo sděleno obvinění pětatřicetiletému muži z Brna, který se měl dopustit závažné trestné činnosti mravnostního charakteru,“ sdělil mluvčí Krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

Zaměstanci centra si ničeho podezřelého nevšimli

Zaměstnanci centra, se kterými Česká televize mluvila, o žádné podezřelé činnosti nemají tušení. Centrum i přes nepřítomnost terapeuta funguje dál. „Poskytujeme součinnost policii. Provoz zajišťujeme v rozsahu tak, jak je zvykem,“ řekla ředitelka Sdružení zdravotnických zařízení II Brno Kamila Krausová.

Od začátku roku do konce dubna policie na jihu Moravy registrovala přes tisíc mravnostních trestných činů. Přes čtyři stovky z nich už objasnila.